خبر

سرپرست وزارت صحت: داکتران و مریض‌داران به ستوه آمده‌اند

احمدجواد عثمانی، سرپرست وزارت صحت عامه می‌گوید: در شرایط بحرانی کرونا، ظرفیت خدمات صحی به‌ویژه در شفاخانه‌ها، به مراتب پایین‌تر از نیازمندی است.
راه مدنیت: آقای عثمانی، امروز پنج‌شنبه (۱۵جوزا) طی مراسمی، رسما به‌عنوان سرپرست وزارت صحت عامه معرفی شد و آغاز به‌ کار کرد.
او گفت که در وضعیت کنونی، ضعف رهبری، مدیریت و کیفیت در شفاخانه‌های دولتی بیشتر آشکار شده و به همین دلایل، داکترانی‌ که با کرونا مبارزه می‌کنند و همین‌طور مریض‌دارانی که خانواده‌های‌شان با مرگ دست‌وپنجه نرم می‌کنند، از وضعیت موجود به‌ستوه آمده‌اند.
به گفتۀ سرپرست وزارت صحت عامه، بخش صحت افغانستان طی دو دهۀ گذشته، دست‌آوردهای چشم‌گیری هم داشته است؛ کاهش مرگ و میر کودکان و مادران، نمونه‌یی از این دست‌آوردهاست.
آقای عثمانی با انتقاد از رهبری گذشته این وزارت، افزود: بخش صحت به‌دلیل کیفیت پایین عرضه  خدمات صحی، در طول دو دهه گذشته نتوانسته اعتماد لازم را جلب کند.
وی با اشاره به آوردن اصلاحات در شفاخانه‌ها، تأکید کرد که خطوط کاری وزارت صحت عامه در راستای مبارزه با کرونا، اصلاح‌سازی شفاخانه‌ها و اصلاحات در عرضه خدمات صحی، تعیین شده و تلاش می‌شود تا این برنامه‌ها عملی شود.
سرپرست وزارت صحت عامه همچنان خاطرنشان کرد که در امر مبارزه با ویروس کرونا، طرح عملی‌تر و مؤثرتری را روی دست خواهد گرفت تا از شیوع بیشتر ویروس کرونا جلوگیری کند.
احمدجواد عثمانی علاوه کرد که مراکز قرنطین و تجریدگاه‌ها باید به مکان‌هایی مبدل شود تا مردم اطمینان خاطر خود را در آن‌جا به دست آورند.
رهبری وزارت صحت عامه در حالی دست‌خوش تغییرات می‌شود که بحران ناشی از ویروس کرونا در کشور فراگیر شده و میزان بیماران کوید۱۹ در کشور از مرز ۱۷هزار نفر گذشته است.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا