خبر

سازمان ملل: به تعامل خود با افغانستان و طالبان برای دستیابی به صلح ادامه می‌دهیم

راه مدنیت: دیبرا لاینز، نمایندۀ ویژۀ دفتر هیات معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان می‌گوید که این سازمان، به تعامل خود با نمایندگان جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان برای حفظ تمرکز بر تلاش‌های صلح و مسیر دست‎یابی به یک توافق صلح عادلانه و با دوام ادامه می‌دهد.

خانم لاینز می‌گوید که سفرش به دوحه و گفتگو با هیات‌های دولت و طالبان را به پایان رسیده است. او بیان کرد که در این سفر، در مورد بهترین راه پیش‌برد، تقویت و ایجاد انگیزه در مذاکرات صلح افغانستان، چندین جلسه مشورتی را با جوانب و شرکای بین‌المللی داشته است.

وی علاوه کرد: «در کار حمایت از مذاکرات صلح افغانستان مکثی صورت نخواهد گرفت.»

به گفتۀ وی، «تعویق کنفرانس استانبول فرصت دیگری را برای احزاب و جوانب دخیل در منازعۀ افغانستان فراهم می‌کند تا پیشرفت را در مذاکرات دوحه نشان دهند و برای دستیابی به صلح نباید آرامش داشت.»

سازمان ملل متحد گفته که اقدامات خود را در حمایت از صلح و پایان جنگ افغانستان افزایش خواهد داد.

همچنین این سازمان تصریح کرد که به کار خود با زنان، جوانان، رسانه‌ها، قربانیان و جامعه مدنی، برای حمایت از نقش حیاتی آنها در توسعه صلح فراگیر ادامه خواهد داد.

این در حالی‌ست که روز گذشته اعلام شد، نشست صلح استانبول که قرار بود با حضور نمایندگان حکومت افغانستان، طالبان، کشورهای منطقه، ایالات متحده و برخی کشورهای دیگر به تاریخ ۲۴اپریل برگزار شود، تا پس از عید فطر به تعویق افتاد.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا