انفجار ماین جان فرماندۀ پولیس ناوه را گرفت

راه مدنیت: امان‌الله کامران، عضو شورای ولایتی غزنی می‌گوید که رحمت‌الله مبارز، فرماندۀ پولیس ولسوالی ناوۀ این ولایت در اثر انفجاری ماین کشته شده است.

آقای کامران به روزنامه راه مدنیت گفت که فرماندۀ پولیس ولسوالی ناوه صبح امروز جمعه (۳ثور) در اثر انفجار ماین همراه با دو تن از سربازانش جان باخت.

همچنین در این رویداد دو تن دیگر زخمی شده‌اند.

به گفتۀ وی، رحمت‌الله مبارز به تازگی به کارش به‌عنوان فرمانده پولیس این ولسوالی آغاز کرده بود.

منابع امنیتی در غزنی نیز هنوز به‌صورت رسمی در این مورد چیزی نگفته‌اند.

از سویی هم، واحیدالله جمعه‌زاده، سخنگوی والی غزنی در به روزنامه راه مدنیت گفت: «تاهنوز دقیق معلوم نیست، زیرا جنگ در ساحه جریان دارد و فرمانده پولیس با نیروهای زیاد به ساحه رفته و موبایل‌ها نیز آنتن ندارد.»

وی بیان داشت که در این درگیری به نیروهای امنیتی و گروه طالبان تلفات وارد شده، اما هنوز از آمار دقیق تلفات جزییات در دست نیست.

سخنگوی والی غزنی تاکید کرد که فرمانده پولیس ناوۀ صبح امروز برای دفع حملات طالبان به ولسوالی ده‌یک رفته بود.

گروه طالبان تا کنون در این مورد چیزی نگفته است.

شماری از اعضای شورای ولایتی غزنی می‌گویند که ولسوالی ناوۀ این ولایت در حالت سقوط قرار دارد و مقر ولسوالی و فرماندهی پولیس ناوه در حومۀ شهر غزنی قرار دارد.

همچنین امان‌الله کامران در ادامه تاکید کرد که روز گذشته «ساتنمن» جاوید، سرپرست فرماندهی پولیس ولسوالی ده‌یک ولایت غزنی نیز در درگیری با جنگ‌جویان گروه طالبان در مربوطات این ولسوالی کشته است.

این در حالی‌ست که حملات طالبان بر شماری از ولسوالی‌ها و همچنان پاسگاه‌های امنیتی در حومۀ شهر غزنی افزایش یافته است.

منابع امنیتی می‌گویند که پنج‌شنبه‌شب (۲ثور)، یک پوستۀ امنیتی در منطقه آرزو در مرکز غزنی به دست طالبان سقوط کرده که در نتیجۀ آن، پنج نیروی امنیت ملی جان باخته و چهار تن دیگر زخمی شدند.

هنوز منابع رسمی در این مورد چیزی نگفته‌اند.

ولایت غزنی در جنوب‌شرق کشور از ولایت‌های ناامن است که جنگ‌جویان گروه طالبان در بیشتر نقاط این ولایت حضور و فعالیت گسترده دارند.