بی‌جا شدن بیش از یک‌هزار خانواده بر اثر جنگ در هلمند

راه مدنیت: ‏وزارت امور مهاجرین و عودت‌کنندگان می‌گوید که بیش‌ از یک‌هزار خانواده به‌دلیل حمله‌های طالبان از ساحات بولان، قلعه‌بست شهر لشکرگاه و ولسوالی ناوه ولایت هلمند به‌مرکز این ولایت بیجا شده‌اند.

این وزارت امروز سه‌شنبه (۱۴ثور) با نشر پیامی گفته که ادارۀ  امور مهاجرین و‌عودت کنندگان هلمند تلاش دارد تا در هماهنگی با ادارۀ مبارزه با حوادث طبیعی و برخی از اداره‌های مددرسان، کمک‌های اضطراری را به بیجاشدگان توزیع کنند.

با این حال، فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی در صحبت با روزنامه راه مدنیت از کشته شدن ۱۰۶جنگ‌جوی گروه طالبان به‌شمول هشت فرمانده آن در جریان عملیات نیروهای امنیتی و دفاعی در هلمند خبر داد.

او علاوه کرد که در این عملیات ۳۸تن از افراد گروه طالبان زخمی و مقدار زیادی از سلاح و مهمات آن گروه به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

آقای امان تاکید کرد که هدف اصلی گروه طالبان جنگ است و این گروه به صلح و پایان بخشیدن به جنگ از راه‌های صلح‌آمیز باور ندارند.

وی تصریح کرد که این گروه می‌خواهند از طریق جنگ و راه نظامی به پیروزی برسند و خواسته‌های‌شان را بر مردم افغانستان تحمیل کنند.

معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی اطمینان داد که برآورده شدن این خواست گروه طالبان ناممکن است، زیر نیروهای امنیتی و دفاعی کشور این گروه را سرکوب خواهند کرد و اجازه نخواهند داد که بر مردم افغانستان، خواسته‌های نامشروع، فکر نامشروع و آجندای کشورهای بی‌گانه را تحمیل کنند.

همچنین امرالله صالح، معاون نخست‌ ریاست‌جمهوری در صفحۀ توییترش نوشته است که از فوریه ۲۰۲۰ میلادی تا اکنون گروه طالبان برای یک لحظه هم جلوی خشونت و ترور را نگرفته‌اند.

او می‌گوید که طالبان برای رسیدن به‌اهداف خود از طریق خون‌ریزی و گسترش ترس بی‌معنی تلاش کردند و تلاش می‌کنند. آنها فقط به نفرت دست یافتند.

با شروع فصل بهار و خروج نیروهای خارجی از کشور، حملات و خشونت‌های گروه طالبان افزایش یافته‌اند، افزایش خشونت‌ها باعث نگرانی مردم گردیده است. مقام‌های حکومتی اما می‌گویند که نیروهای امنیتی توان دفاع از خاک و ناموس مردم افغانستان را دارند.

درباره نویسنده

مدیر وب‌سایت

مدیر وب‌سایت

نظر بدهید

برای درج نظر اینجا کلیک کنید