هشدار در مورد بارندگی شدید و سیلاب در ۲۵ولایت

راه مدنیت: ادارۀ هواشناسی کشور از احتمال وقوع بارندگی شدید و رعد و برق همراه با سیلاب آنی در ۲۵ولایت کشور هشدار داد.

این اداره امروز سه‌شنبه (۱۴) با نشر اطلاعیه‌یی گفت که امروز و فردا احتمال بارندگی در ولایات هرات، فراه، بادغیس، بدخشان، تخار، بغلان، غور، فاریاب، سرپل، بلخ، سمنگان، بغلان، پنجشیر، پروان، کاپیسا، بامیان، میدان وردک، لوگر، پکتیا، غزنی، دایکندی، پکتیا ، پکتیکا، نورستان به شمول سالنگ‌ها و کابل وجود دارد.

در اطلاعیه مقدار بارندگی در نقاط مختلف بین (۱۰الی ۲۵) ملی‌متر پیش‌بینی شده است.

ریاست هواشناسی از ساکنان این ولایات خواسته است که مطابق به دستورالعمل‌های کمیته‌های ولایتی مبارزه با حوادث، از نزدیک‌شدن به کنار رودخانه‌ها جدا خودداری کنند.

از سویی هم، میراحمدخان، فرماندۀ پولیس ولسوالی ادرسکن ولایت هرات گفته که در نتیجه بارندگی شدید و جاری‌شدن سیلاب ۱۲نفر در این ولسوالی جان باخته‌اند.

او می‌گوید که از شب گذشته تاکنون بارندگی شدید در این ولسوالی جریان دارد و در پی جاری‌شدن سیل، افزون بر جان‌باختن ۱۲نفر، ده‌ها راس مواشی نیز از بین رفته و چندین خانه در روستای کرخه تخریب شده‌است.

این مقام امنیتی افزود که کمیته اضطرار ولسوالی در این زمینه کار می‌کند، اما آمار تلفات و خسارات برخاسته از این رویداد هرلحظه بیشتر می‌شود.

در عین حال، دو روز پیش نیز در پی جاری‌شدن سیلاب در ولایت‌های سمنگان و دایکندی، خسارات هنگفتی بر مردم وارد کرده بود.

با این حال، وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث اعلام کرده که براساس آمار ابتدایی، در جریان دو روز گذشته ۱۶نفر از اثر جاری‌شدن سیلاب در ۹ولایت کشور جان باخته‌اند. در این مدت ۱۰نفر دیگر مفقود شده‌اند.

طبق معلومات این وزارت این تعداد افراد به‌دنبال سرازیرشدن سیلاب در ولایت‌های هرات، غور، میدان‌وردک، بغلان، سمنگان، خوست، بامیان، دایکندی و بدخشان جان باخته‌اند.

درباره نویسنده

مدیر وب‌سایت

مدیر وب‌سایت

نظر بدهید

برای درج نظر اینجا کلیک کنید