سیلاب در ۲۵ولایت؛ ۵۶کشته، ۳۰مفقود و ۲۵نفر زخمی شدند

راه مدنیت: احمدتمیم عظیمی، سخنگوی وزارت دولت در امور رسید‌گی به حوادث می‌گوید که در اثر سرازیر شدن سیلاب‌‌های اخیر، در ۲۵ولایت ۵۶تن کشته، ۳۰تن مفقود و ۲۵دیگر زخمی شده‌اند. تلاش برای یافتن مفقودشدگان جریان دارد.

آقای عظیمی امروز پنج‌شنبه(۱۶ثور) در صحبت با روزنامه راه مدنیت گفت که طبق معلومات این وزارت، سیلاب‌ها خسارت هنگفت مالی را به مردم در ۲۵ولایت کشور وارد کرده است.

وی افزود که موجی از بارندگی‌های خفیف از ۱۱ثور در کشور آغاز شد و تا بامداد امروز نیز ادامه داشت.

همچنین وی روز گذشته گفته بود که در اثر سیلاب یک‌هزار و ۶۰۰منزل مسکونی به‌صورت قسمی و ۲۰۰منزل به صورت کلی تخریب شده است و ۴۶۰خانواده آواره شده‌اند.

احمدتمیم عظیمی بیان کرد که طبق معلومات مسوولان، هزاران جریب زمین زراعتی در اثر سیلاب‌ها نیز تخریب و نزدیک به سه‌هزار راس مواشی از بین رفته است.

سخنگوی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث گفت که این ولایت‌ها شامل هرات، غور، بدخشان، پنجشیر، بامیان، دایکندی، بادغیس، تخار، میدان‌وردک، خوست، سمنگان، سرپل … و بغلان می‌شود.

براساس معلومات وزارت دولت در امور حوادث بیش‌ترین تلفات در ولایت هرات و غور به مردم وارد شده است.

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث می‌گوید که کمیته‌های ولایتی مبارزه با حوادث روند کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان سیلاب را آغاز کرده‌اند. به وارث‌های کشته‌شدگان ۵۰هزار افغانی و به زخمیان ۲۵هزار افغانی توزیع می‌گردد.

او هم‌چنان گفت که سروی و شناسایی آسیب‌دید‌گان سیلاب نیز در ولایت‌ها جریان دارد.