خبر

افتتاح۵۱کارخانه تولیدی در هفته صنعت

راه مدنیت: همزمان با افزایش مشکلاتِ سرمایه‌گذاران کشور، نثاراحمد غوریانی، وزیر صنعت و تجارت می‌گوید که ۵۱کارخانه تولیدی در هفته صنعت در کشور افتتاح خواهد شد.

آقای غوریانی امروز سه‌شنبه (۲۸ثور) در آغاز هفته صنعت صحبت می‌کرد، گفت که آمادگی برای افتتاح ۵۱فابریکه تولیدی در جریان هفته صنعت وجود دارد. همچنان روز گذشته سه کارخانه تولیدی در هرات افتتاح شده است.

وی با اشاره به آن‌که نمایشگاه تولیدات داخلی در قالب دوصد غرفه در کابل افتتاح می‌شود، از شهروندان کشور خواست کرد که از محصولات داخلی استفاده نمایند.

به گفتهٔ وزیر صنعت و تجارت، در حال حاضر ۱۲پارک صنعتی در سراسر کشور فعال است و زمینه برای توزیع زمین در ۱۱پارک صنعتی دیگر فراهم می‌باشد.

روز گذشته سه کارخانه تولیدی در شهرک صنعتی هرات به بهره‌برداری سپرده شده است. این کارخانه‌ها با سرمایه‌گذاری ده میلیون دالر، در چند خط تولید در سکتورهای تولید لبنیات، آیسکریم، پنیر و بیسکویت در شهرک صنعتی هرات به فعالیت آغاز و زمینه کار مستقیم و غیرمستقیم را برای ۵۰۰تن از شهروندان کشور مساعد ساخته‌اند.

شهرک صنعتی ولایت هرات از پارک‌های صنعتی مهم افغانستان به شمار می‌رود و هم اکنون حدود سه صد کارخانه صنعتی- تولیدی در سکتورهای مختلف در آن مصروف فعالیت می‌باشند و زمینه کار برای نزدیک به چهل هزار تن از شهروندان کشور مساعد ساخته شده است.

همچنین قرار است در هفته حمایت از صنایع داخلی چندین کارخانه تولیدی در ولایات قندهار و کابل توسط وزیر صنعت وتجارت، افتتاح و به بهره‌برداری سپرده شود.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا