خبر

سقوط کامل جلریز؛ راسخ: مسوول سقوط حکومت مرکزی است

راه مدنیت: مهدی راسخ، نماینده میدان وردک در مجلس نمایندگان از سقوط کامل ولسوالی جلریز این ولایت خبر داده و گفت که مسوول سقوط جلریز حکومت مرکزی است. احتمالا حکومت در سقوط این ولسوالی با طالبان تبانی داشته است.

آقای راسخ در صفحۀ فیسبوکش نوشته که «صبح امروز جمعه (۳۱ثور) ولسوالی جلریز ولایت میدان‌وردک، به دست طالبان افتاده و بیش‌ از ۶۹نفر نیروهای امنیتی با تجهیزات‌شان و تمام وسایط، صد‌ها میل اسلحه و امکانات جنگی در اختیار طالبان قرار گرفته است.»

وی در پیوند به نرسیدن کمک‌های هوایی و زمینی به این ولسوالی انتقاد نموده و تاکید کرد که ولسوالی جلریز بیش از دو سال در محاصره کامل بوده و در روزهای اخیر درگیری مداوم ادامه داشته، تمام فشار به وزارت امور داخله، دفاع و امنیت ملی صورت گرفته، اما هیچ نوع کمکی به آن‌جا فرستاده نشد که سر انجام به سقوط جلریز انجامید.

او علاوه کرد: «سقوط کامل جلریز سوال‌ برانگیز است و پس از سقوط ولسوالی و اسیر شدن نیروهای امنیتی، ساختمان ولسوالی و اطراف آن توسط طیاره بمباران شده که شاید هم همین اسرا را زده باشند تا تمام اسناد و شواهد نابود گردد.»

این عضو مجلس نمایندگان تاکید کرد که یک قطعه اردوی ملی و چند گروه خیزش مردمی و امنیت ملی در بهسود حضور دارند و می‌توانستند از مسیر کوه‌ها جلریز را حمایت کنند، اما در این مدت هیچ اقدامی نشد.

به گفتۀ وی، حالا طالبان مسیرشان را به سمت بامیان در پیش خواهند گرفت.

همچنین ذبیح‌الله مجاهد، از سخن‌گویان این گروه ادعا کرده که نظامیان دولتی سلاح‌های‌شان را به زمین گذاشته و به این گروه پیوسته‌اند.

او مدعی است که چندین عراده واسطه نظامی و مقداری سلاح و مهمات را نیز به‌دست آورده‌اند.

از سویی هم، عبدالرحمان طارق، والی میدان‌وردک به رسانه‌ها گفته که جنگ شدید در مرکز ولسوالی جلریز جریان دارد و تا اکنون زمینۀ نشست چرخبال حامل نیروهای کمکی به دلیل شرایط جنگی در ساحه، فراهم نشده است.

او می‌گوید که در جریان آخرین جزییات قرار ندارد و نمی‌تواند سقوط ولسوالی جلریز را تایید کند.

وزارت دفاع ملی نیز تا کنون در این مورد چیزی نگفته است.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا