خبر

وزارت دفاع: جلریز را پاکسازی می‌کنیم

راه مدنیت: همزمان با سقوط ولسوالی جلریز ولایت میدان‌وردک به دست جنگ‌جویان گروه طالبان، فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی می‌گوید که عملیات نیروهای دفاعی و امنیتی از طریق زمین و هوا علیه «تروریستان» در این ولسوالی ادامه دارد.

آقای امان در توییترش نوشته که در یک حمله هوایی که ساعت ۱:۴۸ روز جمعه (۳۱ثور) بر تجمع طالبان اجرا شد، ۱۰عضو طالبان کشته شده‌اند.

وی تاکید کرد که ولسوالی جلریز از وجود گروه طالبان پاک‌سازی خواهد شد.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان مدعی شده که مرکز ولسوالی جلریز را تصرف کرده‌ است.

او در توییتی نوشته که مرکز ولسوالی جلریز با فرماندهی پولیس و همه ملحقات آن به دست افراد این گروه افتاده است.

همچنین وی ادعا کرده که نیروهای امنیتی سلاح‌های خود را به زمین گذاشته‌ و به این گروه پیوسته‌اند.

ولسوالی جلریز میدان وردک، دومین ولسوالی این ولایت است که در جریان دو هفته گذشته به دست طالبان سقوط می‌کند. پیش از این مرکز ولسوالی نرخ به دست طالبان افتاده بود.

از سویی هم، مهدی راسخ، نماینده میدان‌وردک در مجلس نمایندگان در صفحۀ رسمی فیسبوکش نوشته که ولسوالی جلریز به صورت کامل سقوط کرده است.

او می‌گوید که بیش از ۶۹نفر از نیروهای امنیتی با تجهیزات و تمام وسایط‌شان، صدها میل اسلحه و امکانات جنگی به دست طالبان «اسیر» شده‌اند.

وی در ادامه نوشته که ولسوالی جلریز بیش از دو سال در محاصره کامل بود و در روزهای اخیر زیر حملات شدید قرار داشت که تمام هماهنگی‌ها و فشارها روی وزارت دفاع، وزارت داخله و امنیت ملی، اما هیچ کمکی صورت نگرفت.

همچنین آقای راسخ سقوط ولسوالی جلریز را «سوال‌ برانگیز» خواند و ادعا می‌کند: «احتمالاً حکومت مرکزی با طالبان تبانی داشته تا جلریز در اختیار طالبان قرار بگیرد.»

از سویی هم، مجیب‌الله امینی، فرمانده پولیس ولسوالی جلریز میدان‌وردک تا ناوقت پنج‌شنبه‌شب با شماری از نیروهای تحت امرش در محاصره طالبان بود. در نوار صوتی که از او به نشر رسیده است، گفته که از سه روز به این سو در محاصره طالبان قرار دارد و هیچ کمکی به آن‌ها صورت نگرفته است.

جلریز از ولسوالی‌های استراتژیک میدان‌وردک است که در مسیر شاهراه  کابل-بامیان واقع شده است.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا