خبر

حقوق بشر: قتل‌های هدفمند سبب ترس و ناامیدی مردم شده است

راه مدنیت: کمیسیون حقوق بشر می‌گوید که قتل‌های هدفمند افزون بر تلفات غیرنظامی، سبب ترس و ناامیدی مردم شده است و باید این حملات متوقف و عاملان آن شناسایی و بازداشت شوند.

این کمیسیون امروز سه شنبه (۴جوزا) در توییترش نوشته که پاسخ حکومت در زمینه جلوگیری از حملات هدفمند و شناسایی و مجازات عاملان این نوع حملات در کشور قناعت‌بخش نبوده است.

کمیسیون حقوق بشر تاکید کرد که طرف‌های جنگ و صلح (داخلی و خارجی) در برابر جان خبرنگاران، فعالان مدنی و حقوق بشر و غیرنظامیان، مسوول هستند.

در ادامۀ بیان شده که دست‌یابی به صلح عادلانه و پایدار بدون به رسمیت شناخته شدن رنج‌های قربانیان، التیام دردهای آن‌ها و جبران خسارت وارد شده بر‌آن‌ها و شنیدن صدای قربانیان ناممکن خوانده است.

این کمیسیون علاوه کرد که عاملان قتل‌های هدفمند باید شناسایی و مجازات شوند و عدالت برای قربانیان و بازماندگان قربانیان این نوع حملات تامین شود.

در چند ماه گذشته حملات بی‌سابقه‌یی هدفمند در برابر فعالان رسانه‌‌یی، مدنی، حقوق بشر و کارمندان دولتی و نظامیان آغاز و گسترش یافته است. پیش از این هیات معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان در گزارشی گفته بود که از آغاز گفتگوهای صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان بیش از ۱۱فعال رسانه‌یی و حقوق بشر کشته شده‌اند.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا