خبر

مجلس نمایندگان: اگر حکومت قادر به تامین امنیت غرب کابل نیست به مردم واگذار کند

راه مدنیت: شماری از اعضای مجلس نمایندگان از حکومت می‌خواهند که امنیت مردم غرب کابل را جدی بگیرد و اگر حکومت قادر به این کار نیست، آن را به مردم واگذار کند.

دنبال دو انفجار پیاپی که شامگاه روز گذشته در مربوطات حوزهٔ سوم امنیتی شهر کابل رخ داد و منجر به کشته و زخمی‌شدن ۲۲ غیرنظامی شدند.

احمدجاوید جیحون، معاون اول مجلس نمایندگان که ریاست جلسه امروز چهارشنبه (۱۲ جوزا) را بر عهده داشت، گفت که نیاز است حکومت برای تامین امنیت مردم غرب کابل اقدامات جدی را روی دست بگیرد و نتایج اقدامات خود را با مردم و اعضای مجلس نیز شریک سازد.

همچنین زهره نوروزی، نماینده مردم در مجلس نمایندگان با انتقاد از حکومت در عدم تامین امنیت مردم غرب کابل گفته که اگر حکومت نمی‌تواند امنیت این منطقه را بگیرد، بهتر است این کار را بر عهده خود مردم بگذارد.

خانم نوروزی بیان کرد که انفجارهای شامگاه سه‌شنبه نشان داد که حکومت برنامه‌ منظمی برای تامین امنیت مردم غرب کابل ندارد.

این عضو مجلس نمایندگان تاکید کرد که اگر حکومت و نهادهای امنیتی نمی‌توانند امنیت مردم غرب کابل را تامین کنند یا طرحی در این زمینه ندارند، بگذارند خود مردم امنیت‌شان را تامین کنند.

از سویی هم، علی‌اکبر قاسمی، عضو دیگر مجلس نمایندگان نیز گفت که مردم غرب کابل بارها مورد حملات تروریستی قرار گرفته‌اند و عملکرد حکومت هم در تامین امنیت مردم غرب کابل ناکام بوده‌ است.

آقای قاسمی تصریح کرد که حکومت اجازه دهد که خود مردم امنیت‌شان را تامین کند.

در عین حال، مهدی راسخ، عضو دیگر مجلس نمایندگان نیز گفت که حکومت تا هنوز اقدام موثری در زمینه توقف حذف سیستماتیک یک قشر خاص جامعه انجام نداده‌ است.

او تاکید کرد که تشکیلات امنیتی در غرب کابل کم‌تر از تشکیل امنیتی یک رهبر سیاسی است.

آقای راسخ افزود که نظم اجتماعی و آرامش مردم غرب کابل در پی حملات مکرر تروریستی به هم خورده‌ است.

شامگاه روز سه‌‌شنبه دو انفجار در فاصله حدود یک ساعت از همدیگر در مربوطات حوزه سوم امنیتی رخ داد که بر اساس آمار پولیس کابل، در نتیجه این رویدادها ۱۰ تن کشته و ۱۲ نفر زخمی شده‌اند.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا