خبر

مجلس: رهانشدن عبدالرووف ۹ساله بر جبین نیروهای امنیتی و کشفی لکه‌ ننگ است

راه مدنیت: میررحمان رحمانی، رییس مجلس نمایندگان می‌گوید که رهانشدن عبدالرووف ۹ ساله از چنگ آدم‌ربایان که حدود هفت‌ونیم ماه پیش در ولایت بلخ ربوده شده، «لکه‌ ننگ» و «شرم» بر جبین نیروهای امنیتی و کشفی است.

آقای رحمانی امروز دوشنبه (۱۷ جوزا) در جلسه عمومی مجلس نمایندگان گفت که کمیسیون امنیت داخلی این مجلس وظیفه دارد تا در هماهنگی با نهادهای امنیتی و کشفی برای رهایی این کودک کار کند.

عبدالرووف حدود هفت‌ونیم ماه پیش در ناحیهٔ چهارم شهر مزارشریف، مرکز ولایت بلخ توسط افراد مسلح، از مسیر مکتب ربوده شد.

با این حال، خانواده او قبلا گفته بودند که آدم‌ربایان در بدل رهایی عبدالرووف، از آنان مبلغ نزدیک به دو میلیون دالر درخواست کرده‌اند.

پس از سه ماه از اختطاف این کودک، محمداشرف غنی، رییس‌جمهوری کشور در تاریخ ۲۷جدی سال گذشته به مقام‌های امنیتی بلخ هشدار داد درصورتی که عبدالرووف را آزاد نکنند، تمامی آنان را از وظایف‌شان برکنار می‌کند.

به‌دنبال آن، احمدضیا سراج، رییس عمومی امنیت ملی کشور در تاریخ ۲ حوت سال گذشته در یک نشست خبری گفت که ۲۹ عملیات نیروهای امنیتی برای رهایی عبدالرووف از چنگ آدم‌ربایان در ولایت بلخ بی‌نتیجه بوده است.

همچنین ریاست عمومی امنیت ملی در تاریخ ۲۹ حوت سال گذشته اعلام کرد که گروه داعش در ربودن این کودک دست دارد.

طبق معلومات آنان، گروه داعش به‌دلیل کاهش منابع درآمد اقتصادی به ربودن غیرنظامیان، کارمندان دولتی، تجاران و سرمایه‌داران دست می‌زند.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا