هیات اعزامی امریکا: بر کمک‌های امنیتی و غیر نظامی خود برای افغانستان استواریم

راه مدنیت: سفارت امریکا در کابل اعلام کرد که هیات بین‌الوزارتی این کشور به ریاست زلمی خلیل‌زاد، نمایندهٔ ویژهٔ ایالات متحده در امور صلح افغانستان که به کابل آمده بود، روز گذشته (۱۸جوزا) به سفرش پایان داد.

این سفارت امروز چهارشنبه (۱۹جوزا) با نشر اعلامیه‌یی گفته که هیات امریکایی در دیدار با رهبران افغانستان، بار دیگر تعهد واشنگتن مبنی بر مشارکت پایدار با افغانستان از طریق کمک‌های امنیتی و غیرنظامی تجدید کرده است.

در ادامه آمده که این هیات متشکل از نمایندگان شورای امنیت ملی، وزارت دفاع و اداره‌ توسعه بین‌المللی امریکا «USAID» بود و در جریان سفرش به کابل با رییس‌جمهور غنی، عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحهٔ ملی، میررحمان رحمانی، رییس مجلس نمایندگان و سایر مقامات دیدار کرده است.

طبق معلومات سفارت امریکا در کابل، محور این دیدارها فصل جدید روابط افغانستان با امریکا پس از خروج نیروهای بین‌المللی بود.

این سفارت تاکید کرد که هیات امریکایی با رهبران افغان در مورد روند خروج سربازان این کشور مشورت کرده و بر مشارکت سیاسی و حفظ اتحاد سیاسی در افغانستان در دوره گذار تاکید کرده است.

همچنین دو طرف در این دیدار، ادامه تلاش‌های دیپلماتیک قوی برای حمایت از روند صلح افغانستان را مهم خوانده‌اند.

از سویی هم، خلیل‌زاد در دیدار با رهبران جامعه مدنی در مورد تعهد امریکا برای حمایت از دست‌آوردهای ۲۰ سال گذشته در افغانستان از جمله دست‌آوردهای زنان، دختران و اقلیت‌ها گفتگو کرده است.

درباره نویسنده

مدیر وب‌سایت

مدیر وب‌سایت

نظر بدهید

برای درج نظر اینجا کلیک کنید