کسب عضویت کشور در شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل

راه مدنیت: وزارت امور خارجهٔ کشور اعلام کرد که افغانستان عضویت شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل را برای دوره ۲۰۲۲ – ۲۰۲۴ به دست آورده‌ است.

این وزارت امروز چهارشنبه (۱۹ جوزا) با نشر خبرنامه‌یی گفته افغانستان در انتخابات اخیر سازمان ملل متحد برای دو پست «ریاست هفتادوششمین اجلاس مجمع عمومی» و «عضویت شورای اقتصادی و اجتماعی» این سازمان، نامزدان خود را معرفی کرده‌ بود.

در ادامه تصریح شده که در این انتخابات، افغانستان در پست عضویت شورای اقتصادی و اجتماعی با کسب ۱۸۱ رای برای دورهٔ ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۴ پیروز شده‌ است.

وزارت خارجه تاکید کرد که شورای اقتصادی و اجتماعی یکی از شش رکن اصلی و مرکز مدیریت سیاست‌های اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد است.

به گفته این وزارت، عضویت افغانستان در ساختارهای کاری سازمان ملل متحد، در شرایطی که ر‌وابط افغانستان از لحاظ سیاسی و اقتصادی با جهان وارد مرحله نو می‌شود، از اهمیت ویژه‌یی برخوردار است.

در خبرنامه علاوه شده که در انتخابات ریاست هفتادوششمین دور مجمع عمومی سازمان ملل متحد میان مالدیف و افغانستان، نامزد جمهوری مالدیف با کسب بیشترین رای به پیروزی رسید. همچنین این وزارت، پیروزی عبدالله شاهد، وزیر امور خارجه مالدیف را برای احراز پست ریاست مجمع عمومی تبریک گفته‌است.

درباره نویسنده

مدیر وب‌سایت

مدیر وب‌سایت

نظر بدهید

برای درج نظر اینجا کلیک کنید