عملیات بازپس‌گیری در جغتو، مقر و آب‌بند غزنی آغاز شد

راه مدنیت: وارث نعیمی، سخنگوی فرماندهی پولیس غزنی می‌گوید که در پی سقوط ولسوالی جغتو و شماری از مناطق در ولسوالی‌های مقر و آب‌بند این ولایت به‌دست جنگ‌جویان گروه طالبان، فرماندهی پولیس نیروهای تازه‌نفس را جهت بازپس‌گیری جابه‌جا کرده است.

آقای وارث امروز پنج‌شنبه (۲۰ جوزا) به روزنامه راه مدنیت گفت که شماری زیادی از نیروهای مشترک امنیتی و دفاعی به‌شمول کماندوهای ارتش و نیروهای هوایی در ولسوالی‌های مقر، آب‌بند و جغتو اعزام شده‌اند.

به گفتهٔ وی، عملیات برای بازپس‌گیری مناطقی در این ولسوالی‌ها که قبلا نیروهای امنیتی از آن‌جاها «عقب‌نشینی تاکتیکی» کرده بودند،‌ آغاز شده است.

او تاکید کرد که نیروهای امنیتی و دفاعی با پس‌گیری این مناطق از نزد جنگ‌جویان طالبان، قرارگاه‌ها امنیتی را دورتر از منازل مسکونی و با تحکیمات بیشتر ایجاد خواهند کرد.

همچنین فرماندهی پولیس غزنی گفته که در این ساحات نیروهای بیشتر و مجهز با سلاح‌های پیشرفته جابه‌جا خواهند شد.

طبق معلومات فرماندهی پولیس غزنی این عملیات تصفیوی علیه جنگ‌جویان طالبان در ولسوالی گیلان نیز جریان دارد و در جریان سه روز گذشته طالبان در ولسوالی‌های گیلان، مقر، آب‌بند و جغتو متحمل تلفات سنگین شده‌اند.

براساس آمار فرماندهی پولیس غزنی، در این مدت دست‌کم ۴۲ جنگ‌جوی طالبان در مقر و ۱۸ جنگ‌جوی دیگر این گروه هم در جغتو کشته شده‌اند. بیش از ۳۰ جنگ‌جوی دیگر طالبان در این ولسوالی‌ها زخمی شده‌اند.

دو روز پیش مقام‌های محلی در ولایت غزنی تایید کردند که ولسوالی جغتو در ۱۸ کیلومتری شهر غزنی به‌دست جنگ‌جویان طالبان سقوط کرده است.

گروه طالبان نیز ادعا کرده بود که کنترل چندین پاسگاه و ساختمان فرماندهی پولیس آب‌بند را نیز در اختیار گرفته است. فرماندهی پولیس غزنی این موضوع را رد کرده، اما حملهٔ طالبان در دو منطقه این ولسوالی را تایید کرده‌بود.

درباره نویسنده

مدیر وب‌سایت

مدیر وب‌سایت

نظر بدهید

برای درج نظر اینجا کلیک کنید