در حمله هوایی ننگرهار، ۱۸عضو طالبان به شمول فرماندهان خارجی کشته شدند

راه مدنیت: ضیاالحق امرخیل، والی ننگرهار گفته که در پی یک حمله هوایی توسط نیروهای امنیتی در ولسوالی پچیراگام این ولایت ۱۸عضو گروه طالبان کشته شدند که شامل فرماندهان «مهم و خارجی» نیز می‌شود.
آقای امرخیل امروز جمعه (۱۲جدی) در توییتر نوشته است که این حمله شب گذشته در منطقه ولی ناو از مربوطات ولسوالی پچیراگام ولایت ننگرهار صورت گرفته است.
طبق گفته‌های والی ننگرهار، افراد طالبان برنامۀ حمله بر پوسته‌های نیروهای امنیتی را داشتند که هدف حملۀ هوایی قرار گرفتند. اجساد کشته‌شدگان افراد گروه طالبان نیز در ساحه باقی مانده‌اند.
آقای امرخیل در مورد هویت شهروندان خارجی که در این حمله کشته شده‌اند، جزییات ارایه نکرد.

به تلگرام راه مدنیت بپیوندید
گروه طالبان تاکنون در این مورد چیزی نگفته است.
ننگرهار در شرق کشور از جمله ولایت‌های نسبتا ناامن است که حضور گروه طالبان و شاخه خراسان داعش در برخی از ولسوالی‌های این ولایت هم‌مرز با پاکستان سبب شده است که هر از گاهی درگیری بین نیروهای امنیتی و افراد این گروه‌ها به وقوع بپیوندد.
همچنین بارها شکست داعش در ننگرهار اعلام شد، اما روز دوشنبه (۸جدی) یک عضو ارشد گروه تروریستی داعش در این ولایت بازداشت شدند که نشان دهنده حضور این گروه در ننگرهار است. حضور داعش در افغانستان در دوران حکومت وحدت ملی از ولسوالی اچین ننگرهار که با پاکستان هم‌مرز است، شروع شد.