خبر

کمیسیون حقوق بشر: کمبود اکسیجن در شفاخانه‌ها یک معضل جدی است

راه مدنیت: همزمان با افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر کشور، کمیسیون مستقل حقوق بشر از کمبود اکسیجن و امکانات در شفاخانه‌ها ابراز نگرانی کرده و آن را یک مشکل جدی خوانده است.

این کمیسیون امروز سه‌شنبه (۱سرطان) با نشر خبرنامه‌یی گفته که دسترسی به خدمات صحی حق همه است، از نهادهای مرتبط دولتی به ویژه وزارت صحت عامه خواسته که از امکانات موجود استفاده موثر کنند.

کمیسیون مستقل حقوق تاکید کرد که به علت جنگ، فقر، بیکاری و سایر مشکلات مبارزه با ویروس کرونا نیازمند همکاری وسیع نهادهای دولتی و مردم است.

در ادامه خبرنامه آمده که یافته‌های نظارتی کمیسیون مستقل حقوق بشر نشان می‌دهد که کمبود امکانات و اکسیجن در شفاخانه‌ها مشکل جدی است، اما تدابیر احتیاطی «خوب» در زندان‌ها برای پیش‌گیری از ویروس کرونا روی دست گرفته شده است.

همچنین این کمبسیون از مردم نیز خواسته است که تدابیر احتیاطی را روی دست بگیرند و برای جلوگیری ابتلا به ویروس کرونا توصیه‌های صحی را مراعات کنند.

وزارت صحت عامه می‌گوید که اکنون با فعال‌سازی دستگاه‌های تولیدکننده اکسیجن در شفاخانه‌های دولتی تاحدودی برا این مشکل فایق آمده است.

همچنین شماری مبتلایان و مرگ ناشی از کرونا در هفته‌های اخیر بیش از هر زمان دیگر افزایش یافته است. بر اساس آخرین آمار وزارت صحت عامه که روز دوشنبه، ۳۱ جوزا منتشر شد، در ۲۴ ساعت ۷۸ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس جان باخته و یک هزار ۸۴۷ نفر دیگر به این بیماری متبلا شده‌اند.

پیش از این وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه گفته بود که پیک موج سوم کرونا ۷- ۱۰ برابر موج‌های اول و دوم کرونا خطرناک است.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا