دسته‌بندی نشده

سرپرست وزارت دفاع: وضعیت امنیتی به‌زودی تغییر می‌کند

راه مدنیت: بسم الله محمدی، سرپرست وزارت دفاع در دیدار با سرور دانش، معاون دوم ریاست‌جمهوری گفت که روند تحولات امنیتی در کشور به‌زودی تغییر خواهد کرد.

طبق اعلامیه‌ دفتر معاون دوم ریاست‌جمهوری، سرپرست وزارت دفاع از وضعیت امنیتی کشور و چگونگی جبهات جنگ در برابر حملات تهاجمی گروه طالبان به آقای دانش گزارش داده است.

آقای محمدی در رابطه به برنامه‌های اجرایی وزارت دفاع ملی و تدابیر اتخاذشده از سوی ارگان‌های امنیتی برای مقابله با حملات تهاجمی گروه طالبان توضیح داده و گفته که روند تحولات امنیتی در کشور به زودی تغییر خواهد کرد.

از سویی هم، آقای دانش انتصاب آقای محمدی در رهبری وزارت دفاع را یک انتخاب «شایسته» عنوان کرده و افزود که حکومت افغانستان برای دفاع از نوامیس ملی و تمامیت ارضی کشور عزم قاطع دارد.

وی بر ضرورت سازمان‌دهی بسیج مردمی در مقابل حملات گروه طالبان زیر نظر دولت و جلوگیری از مداخلات سیاسی در ارتش تاکید کرده است.

همچنین معاون دوم ریاست‌جمهوری، بسیج‌های مردمی در ولایات مختلف را نشانه‌ حمایت قاطع مردم از دولت و نیروهای امنیتی کشور و «اوج تنفر» شهروندان از گروه طالبان دانسته و گفته: «با توجه به این نشانه‌ها وضعیت امنیتی در مناطقی که جنگ جریان دارد، به زودی تغییر خواهد کرد.»

همزمان با سقوط پی‌درپی ولسوالی‌ها در ولایات کشور، صدها تن از باشندگان شماری از ولایات در حمایت از نیروهای امنیتی در برابر طالبان بسیج شده‌اند.

نوشته‌های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا