خبر

سرپرست وزارت داخله از نابودی طالبان در سه هفتهٔ آینده خبر داد

راه مدنیت: همزمان با افزایش خشونت‌ها و سقوط شماری ولسوالی‌ها به دست گروه طالبان، عبدالستار میرزکوال، سرپرست وزارت امور داخلهٔ کشور می‌گوید که نیروهای امنیتی و دفاعی طالبان را سرکوب خواهند کرد و این گروه در مدت سه هفتهٔ آینده «ذلیل، ضعیف و نابود» می‌شوند.

آقای میرزکوال این موضوع را در جمع تازه‌فارغان نیروهای ویژهٔ پولیس در ولایت بلخ مطرح کرده است.

او تاکید کرد که جنگ‌جویان گروه طالبان قابلیت محاربوی و قوت جنگی خود را از دست داده و به‌دنبال سقوط ولسوالی‌ها، مصروف جمع‌آوری «غنیمت»اند.

به گفتهٔ او، جنگ‌جویان طالبان در حال اتخاذ وضعیت دفاعی در میدان‌های جنگ می‌باشند.

سرپرست وزارت داخله می‌افزاید: «طالبان یک ذره مغرور شده‌اند، خودخواه شده‌اند و بال کشیده‌اند. هر کس که خود را گم کند، بال می‌کشد. برای شما اطمینان می‌دهم که بال‌های طالبان را قطع می‌کنیم.»

از سویی هم، آقای میرزکوال طالبان را «خوارج» خوانده و علاوه کرد که دولت افغانستان دیگر اجازهٔ شمولیت آنان را در نظام نمی‌دهد و همچنین با این گروه برای تامین صلح، مذاکره‌ هم نمی‌کند.

او تاکید کرد: «طالبان باید زده شوند و از بین برده شوند.»

به گفتهٔ سرپرست وزارت داخله، این گروه اراده‌ برای آبادی افغانستان ندارد و در هر جایی که ولسوالی‌ها را سقوط می‌دهد، تاسیسات آن را تخریب و تجهیزات آن را چپاول می‌کند.

همچنین وی افزود که طالبان تمامی مهمات و تجهیزاتی را که در ولایت‌های جنوبی، جنوب‌شرقی و غربی کشور به‌دست آورده، به پاکستان منتقل کرده‌اند.

از سویی هم، آقای میرزکوال در بخشی از صحبت‌هایش خطاب به نیروهای ویژهٔ پولیس گفته که هرچیزی که این نیروها از رهبری وزارت داخله و حکومت بخواهد، حکومت آن را برای این نیروها فراهم می‌کند.

او خطاب به آنان گفت کرد: «اگر ترفیع می‌خواهید، ترفیع می‌دهیم و اگر پیسه می‌خواهید، پیسه در اختیار تان قرار می‌دهیم.»

وی در حالی این گفته‌ها را مطرح می‌کند که اخیرا طالبان به حملات‌شان در بیشتر نقاط کشور شدت بخشیده‌اند و بیش از ۷۰ ولسوالی به‌دست طالبان سقوط کرده است.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا