خبر

طرح تسریع صدور ویزا برای ترجمان‌های افغان در مجلس نمایندگان امریکا تصویب شد

راه مدنیت: شماره از اعضای مجلس نمایندگان امریکا خبر داده که آنان طرحی را برای تسریع صدور ویزای مهاجرت شهروندان افغانستان که برای نیروهای امریکایی کار کردند، تصویب کرده‌اند.

جیسون کرو، عضو مجلس نمایندگان امریکا در توییترش نوشته که این طرح روز سه‌شنبه (۸ سرطان) با اکثریت آرا از سوی این مجلس تصویب شد و بر اساس این طرح، متقاضیان واجد شرایط برای ویزای مهاجرت از انجام معاینات صحی معاف شده‌‌اند.

اقای کرو که زمانی در افغانستان به عنوان نظامی خدمت کرده، نوشته: «این لایحه جان عده‌یی را نجات می دهد، اما کار ما تمام نشده است. ما باید این کار را به پایان برسانیم و شرکای‌مان را که در خطر هستند خارج کنیم.»

قرار است این طرح مجلس نمایندگان امریکا پیش از آنکه به امضای رییس‌جمهور بایدن برسد باید در سنا هم تصویب شود.

سنای امریکا هم در حال بررسی طرحی فراجناحی برای تسهیل شرایط صدور ویزا از دو سال خدمت به یک سال خدمت است. این طرح برنامه صدور ویزای مهاجرت را به همسران و فرزندان مترجمان افغان که کشته شده‌اند تعمیم می‌دهد.

با این حال، جو بایدن، رییس‌جمهوری امریکا روز پنج‌شنبه هفته پیش در کاخ سفید گفته بود «آنهایی که به ما کمک کردند تنها نخواهند ماند. از آنها مانند هر کس دیگری که جان خود را برای کمک به ما به خطر انداخته‌اند، استقبال می‌شود.»

دولت امریکا گفته که براساس این طرح قرار است حدود ۵۰هزار نفر را به کشورهای دیگر منتقل کند.

نوشته‌های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا