خبر

وزارت دفاع امریکا از ایجاد یک پایگاه برای حمایت از نیروهای هوایی افغان در قطر خبر داد

راه مدنیت: جان اف کربی، سخنگوی وزارت دفاع امریکا می‌گوید که بر بنیاد توافق جدید برای حمایت لوژستیکی و پشتی‌بانی مالی از نیروهای امنیتی به ویژه نیروهای هوایی افغانستان یک مرکز فرماندهی در قطر ایجاد می‌کند.

آقای کربی گفت که این مرکز در قطر به منظور حمایت مالی از نیروهای امنیتی و نیروی هوایی افغانستان ایجاد می‌شود.

او تاکید کرد که برای حضور دیپلماتیک این کشور در افغانستان و پشتی‌بانی از نیروهای امنیتی، یک واحد نیروی جدیدی تحت نام «نیروهای امریکایی افغانستان رو به جلو» ایجاد شده است.

به گفتهٔ وی، این نیروها در کابل مستقر خواهند شد و فرماندهی آن را پیتر وازلی، فرماندهٔ نیروی دریایی امریکا بر عهده دارد.

همچنین وزارت دفاع امریکا تصریح کرد که برای تامین امنیت دیپلماتان امریکایی، کمک به تامین امنیت میدان هوایی کابل، ادامه مشورت‌‌دهی و کمک به نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در صورت ضرورت و اجرای عملیات‌های ضد تروریزم از مسوولیت‌های این فرماندهی خواهد بود.

این وزارت علاوه کرده که مسوولیت فرماندهی نیروهای امریکایی در افغانستان از اسکات میلر به کنت مک کنزی، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده امریکا سپرده می‌شود.

طبق اعلام این وزارت، میلر وظایف و مسوولیت‌های نیروهای امریکایی در افغانستان را تا هفته‌های آینده به مک کنزی منتقل خواهد کرد.

بر اساس معلومات وزارت دفاع امریکا، مک کنزی روند پشتی‌بانی لوژستیکی، مالی و فنی از نیروهای امنیتی افغانستان و نیز عملیات‌های ضد تروریزم را پس از خروج سربازان امریکایی بر عهده خواهد داشت.

با این حال، رسانه‌های امریکایی گزارش دادند که آخرین نظامیان ایالات متحده از پایگاه بگرام خارج شدند.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا