خبر

سرور دانش: اعلامیه نشست اخیر صلح بی‌مفهوم است

راه مدنیت: سرور دانش در پیامی به مناسبت عید قربان، ضمن تبریکی عید گفته که متاسفانه نشست اخیر میان هیأت دولت و گروه طالبان نتیجه روشنی در پی نداشت و با صدور یک اعلامیه بی‌مفهوم و خنثا خاتمه یافت.
آقای دانش در پیامش که امروز دوشنبه بیست‌وهشتم سرطان به نشر رسیده، روند صلح را عقیم‌شده خوانده و آن‌ را نتیجه برخورد دوگانه‌ طالبان و حامیان‌شان با روند صلح افغانستان خوانده است.
همچنان در پیام آقای دانش آمده که طالبان نه‌تنها به هیچ‌یک از تعهدات خود عمل نکرده‌اند؛ بل در قبال روند صلح کارشکنی‌های گسترده و معناداری هم انجام داده‌اند.
معاون دوم رییس‌جمهور با آن‌که گفته دولت آماده هرگونه فداکاری برای قطع جنگ در کشور است؛ اما اضافه کرده که دولت هرگز اجازه نخواهند داد که دستاورد‌های بیست‌سال اخیر آسیب ببینند.
وی هرچند از کشوری نام نبرده است؛ اما در پیامش با خطاب قرار دادن مجامع بین‌المللی و کشورهای حامی طالبان، از آن‌ها خواسته که این گروه را وادار به‌گفتگوی سازنده و نتیجه‌بخش کنند.
در سال‌های اخیر، چندین بار سازمان‌های بین‌المللی و شوراهای علمای داخل و بیرون کشور از طالبان خواسته‌اند خشونت‌ها را کاهش داده و به آتش‌بس توافق کنند؛ اما طالبان نه‌تنها اعتنایی به این خواست‌ها نکرده اند؛ بل در دو ماه اخیر بیش‌تر از هر زمانی جنگ و خشونت‌شان را افزایش داده‌اند.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا