سربازان جهل و ماموران تخریب

عکس: سوشیل مدیا/ آتش گرفتن انستیتوت تخنیکی بغلان

طالبان گروه خشونت‌گری است که به هیچ ارزش حقوق بشری، حقوق جنگی و انسانی باورمند نیست. گزارش اخیر سی‌ان‌ان نشان می‌دهد که ادعای طالبان مبنی بر اینکه تغییر کرده‌اند، حقیقت ندارد. آن‌چه حقیقت دارد، جهل و وابستگی بیش از حد این گروه به سازمان‌های استخباراتی مخرب است.

اسلام، آیینی است که طالبان از آن استفاده ابزاری و منفعت‌جویانه می‌کنند برای به دست‌آوردن اهداف خویش، اما در حقیقت اسلام دینی است کامل و رهنمای مردمانی که زیر پرچم این دین زندگی می‌کنند. دریغا که چنین گروه‌های خشونت‌گر با پوشیدن نقاب‌های دینی و مذهبی، روی جاهل‌ترین و مخوف‌ترین دشمنان انسانیت و بشریت را سفید کرده‌اند.

در شرایطی که سازمان‌های مختلف بین‌المللی و امدادگران ادیان و مذاهب جهانی برای سلامت بشر تلاش می‌کنند، اما گروه‌هایی مثل طالبان، داعش و … در تبانی با دیگران درصدد بدنامی دین اسلام و استفاده ابزاری از آموزه‌های این دین‌اند و پروژه اسلام‌هراسی را تطبیق می‌کنند. در نتیجه عمل‌کرد غیراسلامی و غیرانسانی آن‌ها متاسفانه دیوار فاصله میان بشریت و اسلام بیش‌تر و پررنگ‌تر شده‌است. آن‌ها در تلاش این استند که دین صلح‌آمیز اسلام را دین ترویج‌کننده خشونت به معرفی بگیرند.

امروزه افغان‌ها و مردم دنیا که شناخت واقعی از وضعیت افغانستان و آگاهی از جنایات طالبان دارند، با دیدن و یاد کردن از این گروه رجعت می‌کنند به انتحار، ترور، وحشت جهل، نادانی تخریب، نقض حقوق انسانی، قتل، جنایت، آدم‌ریایی، قطاع‌الطریقی و هزاران جنایت دیگر.

این لشکریان جهل به نیت برآورده‌‌شدن اهداف حامیان‌شان متوسل به انواع جنایت علیه مردم و کشور ما شده و آن‌ها را آواره و بی‌خانه ساخته‌اند و با دستیابی مقطعی به مراکز ولسوالی‌ها، دست به تخریب تاسیسات عامه زده‌اند که نشان‌دهنده دشمنی آشکار این گروه با مردم و آبادی مملکت است.

کشتار غیرنظامیان و نظامیان در دستور کار این گروه‌ها قرار دارد. شبکه خبری سی‎‌ان‌ان به تاز‌گی فلمی از کشتار کماندوهای ارتش به دست افراد این گروه را نشر کرده ‌است. این فلم نشان می‌دهد طالبان کماندوهایی را که به نشانه تسلیمی دست بلند کرده‌اند، به رگ‌بار می‌بندند. عملی که از سوی سازمان‌های بین‌المللی جنایت جنگی خوانده شد.

مسوولیت همه ماست تا در برابر این گروه در کنار نیروهای امنیتی بایستیم و نگذاریم جهل و تاریکی بر روشنایی پیروز گردد. پس بر اهل سنگر، منبر و قلم است تا از حرکت جمعی و صلح‌طلبانه فعلی حمایت کرده و صدای‌شان را در برابر گروه جهل، وحشت، تخریب و عاملان کشتار بی‌گناهان بلند کنند.

محمد احسان پنجشیری

درباره نویسنده

مدیر وب‌سایت

مدیر وب‌سایت

نظر بدهید

برای درج نظر اینجا کلیک کنید