خبر

مارشال دوستم: طالبان بارها در شمال به دام افتاده‌اند و پند نمی‌گیرند

راه مدنیت: هم‌زمان با سفر رییس‌جمهور غنی به ولایت بلخ و دیدار با شماری از چهره‌های سیاسی، مارشال عبدالرشید دوستم، رهبر حزب جنبش ملی گفته که طالبان بارها در شمال به دام افتاده‌اند و این‌بار هم از شمال به آسانی بیرون شده نمی‌توانند.

آقای دوستم روز چهارشنبه، بیستم اسد، پس از دیدار با محمداشرف غنی، رییس‌جمهوری کشور گفته که طالبان باید از چندین استقامت سرکوب شوند. او تأکید کرده که «طالبان چندین‌بار به شمال آمدند و به دام افتادند و برای این گروه هیچ پند نمی‌شود.»

محمد اشرف غنی، رییس‌جمهوری کشور صبح امروز با مارشال دوستم، عطامحمد نور، والی پیشین بلخ، محمد محقق، مشاور ارشد ریاست جمهوری و جمعه خان همدرد، رییس شوراهای اتحاد حزب اسلامی نشست داشته‌است.

در این نشست، در کنار بررسی وضعیت عمومی زون شمال، در زمینه هماهنگی، تجهیز، انسجام و بسیج خیزش‌های مردمی زیر چتر نیروهای امنیتی و دفاعی بحث شده‌است.

مارشال دوستم در این نشست خطاب به گروه طالبان گفته که برآمدن از شمال کار آسانی نیست. او هم‌چنان هشدار داده که طالبان به سرنوشت ملا فاضل، از فرمانده‌هان طالبان گرفتار می‌شوند.

او، طالبان را «اجنبی» خوانده و گفته که مردم علیه این گروه قیام می‌کنند و آن‌ها نمی‌توانند از شمال بیرون شوند.

رهبر حزب جنبش ملی افغانستان با اشاره به سقوط جوزجان گفته: «اگر خودم می‌بودم، با تمام پاکستان نمی‌توانستند کاری کنند.»

گروه طالبان هفته گذشته شهر شبرغان را که محل زندگی و پایگاه مردمی آقای دوستم است، تصرف کردند. در حال حاضر خانه آقای دوستم نیز در کنترول افراد گروه طالبان است.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا