خبر

امریکا: تمام دیپلومات‌های کشورش افغانستان را ترک کردند

راه مدنیت: ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده گفته که روند خروج همه دیپلومات‌های امریکایی از میدان هوایی کابل تکمیل شده است.

آقای پرایس روز سه‌شنبه (۲۶ اسد) در یک نشست خبری گفت که سایر پرسونل سفارت امریکا که در میدان هوایی کابل باقی مانده‌اند، برای سایر شهروندان امریکایی را کمک می‌کنند تا آنان نیز به صورت مصون از افغانستان خارج شوند.

این در حالی است که روند خروج شهروندان خارجی و همکاران افغان آنان روز دوشنبه هفته جاری به دلیل ازدحام و هرج و مرج مردم در داخل میدان هوایی کابل مختل شد، اما دیروز از سرگرفته شد.

وزارت دفاع و امور خارجه امریکا روز دوشنبه در بیانیه مشترکی از تامین امنیت میدان هوایی کابل به وسیله ارتش ایالات متحده خبر داده بود. براساس آن بیانیه نظامیان امریکایی کنترل برج مراقبت و مدیریت پروازها را هم بر عهده خواهند داشت.

ورود طالبان به کابل با هجوم صدها نفر از ساکنان این شهر به میدان هوایی کابل همراه بود و تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشان می‌داد که مردم عاجزانه برای ترک کشور به سوی یک هواپیمای سی-17 می دوند و از کنار آن آویزان می شوند.

همزمان سربازان امریکایی بیشتری وارد کابل شده اند و شمار بیشتری درحال اعزام به آنجا هستند، به طوری که انتظار می رود حدود شش هزار سرباز در روزهای آتی مشغول تامین امنیت فرودگاه باشند.

نوشته‌های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا