خبر

سراج: طالبان بر خروج نیروهای امریکایی تمرکز دارند

راه مدنیت: احمدضیا سراج، رییس عمومی امنیت ملی کشور گفت که ما با یک دوره بسیار مهم روبرو و دور دوم مذاکرات نیز بسیار حیاتی است. اطلاعاتی که ما از رهبران طالبان داریم، آنها فقط بر خروج نیروهای امریکایی از افغانستان تمرکز دارند و نیتی برای صلح ندارند.
آقای سراج امروز دوشبنه (۱۵جدی) در نشست عمومی مجلس نمایندگان صحبت می‌کرد، تاکید داشت: «طالبان جغرافیای جنگ را در دو ماه اخیر به طرف ولایت‌های جنوب و جنوب غربی کشاندند. به این دلیل که رهبری و کمیسیون‌هایشان جای مصون پیدا کنند و از پاکستان به داخل افغانستان بیایند.»
طبق گفته‌های رییس عمومی امنیت ملی کشور، گروه طالبان تلاش دارد جای پای برای حضور رهبری‌شان در داخل کشور ایجاد کنند و این نشان می‌دهد که برنامۀ حمله بر ننگرهار را دارند، اما نیروهای امنیتی نیز تدابیر گرفته‌اند.
همچنین وی با اشاره به توافق‌نامۀ صلح بین امریکا و طالبان گفت که این گروه به توافق‌نامۀ خود با امریکا پای‌بند نبوده و تاکنون بیش از۱۸هزار حمله‌ را علیه مردم انجام داده‌اند. در این حملات بیشتر به مردم ملکی تلفات وارد شده است.

به تلگرام راه مدنیت بپیوندید
آقای سراج در این نشست اظهار داشت که طالبان در قسمت آزادی زندانیان‌شان نیز تعهد کرده بودند که هیچ کدام به سنگر بر نمی‌گردند، اما تعداد زیادشان دوباره به میدان جنگ برگشته، شماری‌شان کشته و بازداشت شدند.
رییس عمومی امنیت ملی کشور در مورد ماین‌های مقناطیسی اشاره نموده و گفت که ساختن این ماین‌ها بسیار ساده است. تمامی ماین‌ها از بیرون آورده نمی‌شوند، طالبان نیز یاد گرفته‌اند که چگونه این ماین‌ها بسازند.
او علاوه نمود که تنها مواد ساخت آن از بیرون آورده می‌شود. در ساخت این نوع ماین‌ها از مواد RDXTو امونیم نایتریت و یک موارد دیگر استفاده شده و آن از پاکستان می‌آید.
رییس عمومی امنیت ملی، در مورد هشت پروندۀ اخیر گفت که از پنج پرونده، بازداشت‌هایی داشتیم؛ اما از سه پرونده به سرنخ‌هایی رسیده‌ایم و هنوز بازداشت نشده‌اند.
گفته‌های آقای سراج در حالی مطرح می‌شود که گروه طالبان به امریکا هشدار دادند که اگر حملات‌شان بر مواضع این گروه ادامه پیدا کند، آنها نیز دست به عمل متقابل خواهند زد.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا