رییس‌جمهور غنی: صلحی می‌خواهیم که در آن عدالت تامین، مشارکت و حقوق مردم حفظ شود

راه مدنیت: محمداشرف غنی، رییس‌جمهوری کشور با اشاره به مذاکرات صلح، گفت که حکومت به تامین صلح متعهد است، اما ما آن صلح مثبت را می‌خواهیم که در آن عدالت تامین، مشارکت بیشتر و حقوق مردم حفاظت شود.
رییس‌جمهور غنی امروز در نشستی به منظور بررسی اصلاحات در وزارت دفاع صحبت می‌کرد، تاکید داشت: «تا آخرین قطرۀ خون از نیروهای دفاعی کشور به گونۀ قاطعانه حمایت می‌کنیم و به هر خانوادۀ شهید و مجروح و معلول قوای مسلح، رسیدگی صورت می‌گیرد.»
وی تصریح کرد که به صورت دوام‌دار احوال سربازان خط اول را می‌گیرم و خواست‌ها و پیشنها‌های آنان را می‌شنوم، برای معلوم شده که تعهد، اراده و ظرفیت نیروهای کشور با گذشت هر روز بلند می‌روند. آنان برای خود هیچ چیزی نمی‌خواهند و همواره تعهد قوی‌شان را در راستای حفاظت از وطن، نظام، قانون اساسی و جمهوریت، تجدید می‌نمایند.

به تلگرام راه مدنیت بپیوندید
طبق گفته‌های آقای غنی، اصلاحات در وزارت دفاع، بخاطر پایداری و رسیدگی به خواست‌ها و پیشنها‌های بریدملان و سربازان خط اول، تطبیق می‌گردد. در بودجه، تمویل، تجهیز و آموزش نیروهای امنیتی و دفاعی کاهش نمی‌آید و ضمن توجه حکومت، حمایت جامعه بین‌المللی از نیروهای امنیتی، پابرجاست.
محمداشرف غنی در این نشست ضمن ابراز امتنان از تمام نیروهای امنیتی کشور که در شرایط دشوار از افغانستان دفاع می‌کنند، خطاب به آنان گفت: «هر باری که در اینجا می‌آیم، سکون و اعتماد من به شما چندین برابر می‌شود.»
از سویی هم، حمدالله محب، مشاور امنیت ملی هم در این نشست گفت که روند اصلاحات در این وزارت بنابر هدایت ریاست‌جمهوری و گزارش فعالیت‌های مسوولان قوای مسلح، باورمندی سربازان خط اول جنگ را بیشتر می‌سازد.
آقای محب بیان کرد که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور با روحیه عالی در برابر دشمنان مبارزه می‌کنند و همه بر آنان افتخار می‎کنیم. او افزود که اردوی ملی یگانه نهاد مبارزه با دشمنان افغانستان است که بخاطر تقویت، تمویل و تجهیز بیشتر آن و رسیدگی به خانواده‌های شهدا و مجروحان، اصلاحات در وزارت دفاع ملی به میان می‌آید.
این در حالی‌ست سخنگوی نیروهای امریکایی مستقر در افغانستان نیز حمایت‌شان را از نیروهای افغان در مقابل حملات طالبان اعلام کرد.