جاسوسان چینی به کشورشان برگشتند

راه مدنیت: هندوستان تایمز گزارش داده که ده جاسوس چینی که در عملیاتی از سوی نیروهای امنیتی در کابل بازداشت‌شده بودند، عفو و با پرواز ویژه به چین برگشتند.
هندوستان تایمز گزارش داده که ۱۰تبعه چینی که به اتهام جاسوسی و فعالیت در یک شبکه تروریستی در تاریخ ١٠ دسمبر در کابل دستگیر شده بودند، آزاد شده و با پرواز ویژه کشور را ترک کردند.
دولت تاکنون در این مورد اظهار نظر نکرده است.
گزارش‌هایی وجود دارد که حکومت به مقامات دولت چین پیشنهاد کرده در صورتی که به طور رسمی عذرخواهی و به نقض قوانین بین‌المللی و خیانت به اعتماد کابل اعتراف کنند، این ده جاسوس را آزاد می‌کند.

به تلگرام راه مدنیت بپیوندید
شرایط آزادی این ده شهروند چینی تاکنون مشخص نیست و وزارت امور خارجۀ چین نیز واکنشی در این مورد نشان نداده است.
با این حال شورای عالی مصالحۀ ملی امروز سه‌شنبه (۱۶جدی) اعلام کرد که عبدالله عبدالله، رییس این شورا در دیدار با نمایندۀ خاص چین برای افغانستان از کمک‌های خلق چین برای کشور و حمایت این کشور از تلاش‌های صلح قدردانی کرده است.
آقای عبدالله تاکید کرده که افزایش خشونت و قتل‌های هدفمند در کشور در جریان مذاکرات قابل قبول نیست و باید به خشونت‌ها و قتل‌های هدف‌مند پایان داده شود.
همچنین لیوجان، نمایندۀ خاص چین برای افغانستان در این دیدار حمایت کشورش را از تلاش‌های صلح و دست‌یافتن به صلح دایمی و ثبات در کشور اعلام کرد.
وی همچنان علاوه نمود که چین آماده است افغانستان را در مسیر دست‌یافتن به صلح کمک نماید.
در تاریخ ۱۰ دسامبر، اداره امنیت ملی کشور سرکوبی این شبکه ۱۰نفری را آغاز نموده و «لی یانگ‌یانگ»، یکی از عوامل اطلاعاتی چین را که از ماه جون سال جاری فعالیت داشت، از محل سکونتش در کابل دستگیر شد.
اداره امنیت ملی کشور همچنین اسلحه، مهمات و مواد منفجره، از جمله پودر کتامین را از محل زندگی وی کشف کرد.