خبر

وزارت خارجه کارزار دیپلوماتیک برای جذب حمایت بین‌المللی از روند صلح را آغاز کرد

راه مدنیت: گران هیواد، سخنگوی وزارت امور خارجۀ کشور می‌گوید که این وزارت برای جذب حمایت‌های بین‌المللی و موفقیت روند گفتگوهای صلح، کارزار بین‌المللی و «دیالوگ دیپلوماتیک» را آغاز کرده است.
آقای هیواد امروز شنبه (۲۰جدی) در یک پیام تصویری گفت که وزارت خارجه می‌خواهد که از طریق این کمپاین، حمایت‌ بین‌المللی را برای موفقیت روند صلح و برآورده شدن خواسته‌های مردم، جذب کنند.
وی تاکید داشت که خواست مردم و دولت کاهش‌ خشونت، آتش‌بس و تامین صلح پایدار می‎باشد.
سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار محمدحنیف اتمر، وزیر امور خارجه این روند را پس از سفر هیات دولت و شروع دور دوم مذاکرات صلح، در تماس با همتاهای خود در کشورهای «مهم و بزرگ» شروع کرده است.
به گفتۀ او، وزیر خارجه کشور تا کنون با وزیران خارجه شش کشور به شمول استرالیا، کانادا، هندوستان، ترکمنستان، ناروی و اندونیزیا در این مورد صحبت کرده است.

به تلگرام راه مدنیت بپیوندید
آقای هیواد هم‌چنان گفت که آقای تمر با نمایندۀ ویژۀ امریکا در امور صلح افغانستان و نمایندۀ خاص دبیر کل سازمان ملل متحد برای افغانستان نیز درباره روند مذاکرات بحث کرده است.
دور دوم مذاکرات صلح شام روز چهارشنبه هفته گذشته به صورت مقدماتی آغاز شد و قرار است که امروز گفتگوها صلح به صورت رسمی برگزار شود. دور اول این مذاکرات در تاریخ (۲۲قوس) پس از سه ماه مذاکره پایان یافت.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا