خبر

تاکید رییس‌جمهوری بر تقویت حکومت‌داری الکترونیک

راه مدنیت: محمداشرف غنی، رییس‌جمهوری کشور با مسوولان شرکتG42 امارات متحدۀ عربی، دیدار و بر تقویت حکومت‌داری الکترونیک تاکید کرد.
ارگ ریاست‌جمهوری اعلام کرد که رییس‌جمهور غنی در این دیدار بر تقویت حکومت‌داری الکترونیک تاکید کرده و گفت: «دیدگاه ما این است که روی استراتیژی دیجیتال‌سازی در مطابقت با نیازمندی‌های قرن ۲۱ کار کنیم.»
طبق گفته‌های ارگ، رییس‌جمهوری بر استفاده از سیستم دیجتیالی در سکتورهای اقتصادی، تعلیمی و صحت و سایر بخش‌ها تاکید نموده و افزوده که باید تلاش شود تا از پیشرفت‌های تکنالوژی عصر حاضر، عقب نمانیم.
وی همچنان تصریح کرد که حکومت به یک نقشۀ راه نیاز دارد تا بتواند در چهار سال آینده با دیجیتال‌سازی سیستم‌ها، دولت‌سازی، مارکیت‌سازی و اعمار صلح را سرعت ببخشیم.

به تلگرام راه مدنیت بپیوندید:  https://t.me/madanyatdaily
همچنین ارگ علاوه کرد که در این دیدار در خصوص تقویت پالیسی‌ها و راهکارها برای دیجیتال‌سازی حکومت، ارزیابی زیربناهای دیجیتالی و تکنالوژی معلوماتی و مخابراتی و بستر‌سازی به‌خاطر عملی کردن این روند، بحث و تبادل نظر صورت گرفته.
این دیدار شام روز گذشته شنبه (۲۰جدی) در ارگ ریاست‌جمهوری انجام شده است.
این در حالی‌ست که خدمات امنیتی، مدیریت عملیاتی، خدمات زمینی، سیستم‌سازی و تکنالوژی میدان ‌هوایی بین‌المللی کابل، هرات، بلخ و قندهار به شرکت G42 امارات متحده عربی واگذار شده بود.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا