مقاله

بیماری به نام حیوان‌خواهی

فقر جنسی، یکی از علت‌های اصلی‌ حیوان‌خواهی است
حیوان‌بازی یا حیوان‌خواهی یک نوع نابهنجاری جنسی است که در آن افراد با حیوانات تماس جنسی برقرار می‌کنند.
در حقیقت حیوان خواهی یک بیماری جنسی است که در آن انسان نسبت به حیوانات میل و انگیزش جنسی پیدا می‌کند.
در برخی از کشورها، رابطه جنسی با حیوانات به‌عنوان یک صنعت در حال گسترش است و خانه‌های زیرزمینی که در آن حیوانات تربیت شده، برای دادن خدمات جنسی به انسان‌های مبتلا به حیوان‌خواهی ردیف شده‌اند، از آن استفاده می‌کنند.
در کشورهای خاورمیانه ارتباط با حیوانات اهلی مانند گوسفند، مرکب و گاو شایع‌تر است؛ چنانچه در افغانستان نیز گه‌گاهی این مساله سوژه صفحات اجتماعی می‌شود.
در این ارتباط ملیحه از چشم‌دیدش برای ما می‌گوید: سال‌ها قبل نظر به مشکلات که در وطن‌ما وجود داشت، به کشور پاکستان مهاجر شدیم. پدرم طبقۀ دوم یکی از آپارتمان‌های نه چندان خوب را به کرایه گرفت. هوا گرم بود، بوی تعفن کوچه‌ها به داخل خانه می‌آمد.
یک شب از گرمی‌ بیش از حد که خوابم نبرده بود، صدای نالۀ سگی به گوشم می‌رسید که به شکل مرموزی آه و ناله می‌کشید، از کنجکاو زیاد فردا همین که هوا روشن شد در بام آپارتمان که زند‌گی می‌کردیم بالا شدم، تا علت آه و نالۀ سگ را بدانم.
در عقب آپارتمان یک چهاردیواری مخروبه ‌به‌چشم می‌خورد که سگی لاغر زرد رنگ، با زنجیر در گوشۀ از آن میخ‌کوب شده بود.
وقتی دربارهٔ آن چهاردیواری و سگ به مادرم قصه کردم، مادرم با بی‌اعتنایی گفت: حتما سگ مال یکی از همسایه‌هاست و علت آه و ناله‌اش هم شاید گرسنگی باشد.
هوای گرم و طاقت‌فرسای کشور پاکستان همه را به ستوه آورده بود وطبق معمول همیشه دریچه‌ها را برای گرمی بیش از حد هوا باز می‌گذاشتیم و اکثریت شب‌ها آه و نالۀ سگ اذیتم می‌کرد، دلم برایش می‌سوخت، فکر می‌کردم شاید به کدام مریضی مبتلا باشد.
یک شب که از آه و نالهٔ سگ خوابم نبرده بود، پنهانی برای دیدنش در بام بالا شدم.
ناله‌های سگ متواتر به گوشم می‌رسید؛ اما هوا کاملا تاریک بود و من فقط متوجه سایه‌های یک مرد می‌شدم که سگ را آزار و اذیت می‌کند.
فکر و هوشم که درگیر این ماجرا شده بود، بیشتر اوقات برای دیدن سگ در بام بالا می‌شدم. یک روز عصر که در بام بودم، مردی سیاه‌چهره که لباس‌ نامرتب و کثیف به تن داشت، وارد چهاردیواری شده و دروازۀ چهار دیواری را از داخل قفل کرد.
من از عقب کتاره‌ او را تعقیب کردم. مرد در حالی که خریطه‌ٔ در دست داشت، از خریطهٔ تکهٔ سیاه رنگی را بیرون آورده، دهن سگ را بست. بعد از آن بوتل مایع آبی‌رنگی را از داخل خریطه بیرون کشیده و آن را آهسته آهسته در قسمت‌های بدن سگ مالید و بعد تنبان‌‌اش را در آورده با سگ رابطۀ جنسی برقرار کرد.
با این عملی ناشایستۀ آن مرد، آه و ناله‌های‌ سگ دوباره در فضای چهاردیواری پراکنده شد.
این حادثه‌ٔ ناخوشایند در ذهنم برای همیشه باقی ماند.
آقای رامز رایان یکی از داکتران شفاخانهٔ ‌چهارصد بستر دربارهٔ علل حیوان‌خواهی می‌گوید: در دسترس‌نبودن شریک انسانی به‌دلایل گوناگونی در بروز این اتفاق تأثیرگذار است؛ اما در بعضی انسان‌ها تغیرات جنیتیکی، رایزبیل یا تغییرات DNA به‌وجود آمده و باعث می‌شود این اشخاص به حیوانات علاقه‌مندی جنسی پیدا کنند و همچنان چیزی که بعضی افراد را به حیوان‌خواهی می‌کشاند رایحه و بوی حیوانات است، چنین افراد همواره به‌دنبال شور و هیجان جنسی متفاوت هستند و مواجه‌شدن با اندام جنسی متفاوت حیوانات برای آن‌ها انگیزه و شور فراوانی به همراه دارد، عدم رضایت جنسی در رابطه و یا تنوع طلبی هم می‌تواند از دلایل عمدۀ این اتفاق باشد.
به گفته وی، فقر جنسی، تأخیر در رابطه و مشکلات فرهنگی و اجتماعی نیز یکی از مشکلات عمده‌ حیوان‌خواهی بوده که امراض جسمی و روحی را سبب می‌شود؛ زیرا بیشترین حیوان بازان به مشکلات روحی-روانی سردچار هستند، این اشخاص در ذهن خود چیز‌های را می‌پرورانند که باعث آشفتگی روحی آن‌ها شده و نمی‌توانند فعالیت‌های روزمره خود را به درستی پیش‌ ببرند.
آقای رایان می‌افزاید که این چنین اشخاص به امراض گوناگون جسمی مانند: انتانی، سفلیس، زردی‌ها و انواع مختلفی پاراژیدها مبتلا می‌شوند؛ زیرا در بدن اکثریت حیوانات باکتری‌های کشنده‌یی وجود دارد که از طریق رابطۀ جنسی به انسا‌ن‌ها منتقل می‌شود و زند‌گی آن‌ها را به مخاطره می‌اندازد که رایج‌ترین آن مرض «کانگو» است.
داکتر رایان در ادامه می‌گوید: رابطهٔ جنسی با حیوانات، عفونت‌هایی را به همراه دارد، برخی از این عفونت‌ها از تماس معمولی و برخی از آن‌ها از طریق مایع منی و مایعات واژینال، ادرار، بزاق، مدفوع و خون حیوانات به انسان‌ها منتقل می‌شود.
به گفته داکتر رایان، رابطه داشتن با حیوانات، واکنش‌های آلرژیکی را نیز به همراه دارد و باعث بیماری‌های کبد، ریه، مغز، قلب و کلیه در شخص مذکور شده و به احتمال زیاد آن‌ها را به سرطان نیز مبتلا می‌کند.
این عمل ناشایسته جدا از مشکلات ذکرشده، باعث آزارواذیت حیوانات نیز می‌گردد؛ اشخاص مبتلا به حیوان‌خواهی باید به زودترین فرصت به درمان خود اقدام کرده و از فاجعه‌‌یی که قرار است اتفاق بیفتد، جلوگیری نمایند.
شمیم فروتن

نوشته‌های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا