محب به جنگ‌جویان طالبان: خود را قربانی رهبران‌تان نکنید

راه مدنیت: حمدالله محب، مشاور امنیت ملی کشور در جریان سفرش به ولایت ننگرهار از افراد گروه طالبان خواسته که خود را قربانی اهداف رهبران‌شان نکنند و از جنگ دست بکشند.
آقای محب که روز گذشته دوشنبه (۲۲جدی) در مقر فرماندهی قول اردوی ۲۰۱ سیلاب در ننگرهار سخنرانی می‌کرد، تاکید کرد که جنگجویان طالبان برای رسیدن به اهداف یکی از سازمان استخباراتی استفاده می‌شوند.
آقای محب از هیچ سازمان استخباراتی نام نبرد، اما خطاب به جنگجویان طالبان گفت: «شما برای کسانی می‌جنگید که در شهرهای کویته، کراچی، اسلام‌آباد و پشاور در «فضای آرام زندگی» می‌کنند و برای رسیدن قدرت آنان، جان‌های تان را قربانی نکنید.»
او در ادامه تصریح کرد که رهبران گروه طالبان هیچ‌گونه دلبستگی به کشور ندارند و صرفا برای رسیدن به قدرت در افغانستان می‌جنگند. همچنان از جنگجویان طالبان خواست که نباید سرمایه‌های ملی را تخریب کنند و حکومت آماده است تا در صورت دست کشیدن از جنگ، صدای آنان را بشنود.
این مقام ارشد دولتی می‌افزاید که دشمنان کشور می‌خواهند تا «ظلم و ستم» را بر افغان‌ها تحمیل‌ کنند و همچنان از نیروهای امنیتی افغان خواست که برای دفاع از مردم آمادگی کامل داشته باشند

به تلگرام راه مدنیت بپیوندید: https://t.me/madanyatdaily
از سویی هم، ملا عبدالغنی برادر، معاون گروه طالبان در سفر اخیرش به اسلام‌آباد گفت که رهبران طالبان در پاکستان‌اند و زخمی‌های این گروه نیز در پاکستان درمان می‌شوند. در یک ویدیویی که به تاریخ ۲۲ دسمبر ۲۰۲۰ در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد، نشان می‌داد که ملا برادر در جمعی از اعضای طالبان می‌گوید که تمام رهبران‌مان در اینجا هستند.
گفته‌های آقای محب درحالی مطرح می‌شود که دور دوم مذاکرات صلح میان دولت و گروه طالبان در دوحه روز شنبۀ هفتۀ جاری (۲۰ جدی) به‌صورت رسمی آغاز شد. هیات‌های مذاکره‌کنندۀ دو طرف هم‌اکنون در حال گفتگو روی آجندای مذاکرات‌اند. دور اول این مذاکرات در (۲۲ سنبله) سال جاری در دوحه آغاز و در تاریخ (۲۲ قوس) برای ۲۰ روز متوقف شد.
این در حالی‌ست که به تازگی وزارت دفاع امریکا اعلام کرده به زودی نیروهای این کشور در افغانستان به دوهزار و ۵۰۰تن کاهش می‌یابد.

درباره نویسنده

مدیر وب‌سایت

مدیر وب‌سایت

نظر بدهید

برای درج نظر اینجا کلیک کنید