خبر

امنیت ملی: پلان ترور شارژدافیر سفارت امریکا خنثی شد

راه مدنیت: ریاست عمومی امنیت ملی کشور اعلام کرد که طرح ترور شارژدافیر سفارت امریکا در کابل که توسط گروه تروریستی داعش پلان شده بود، خنثی کرده است.
ریاست عمومی امنیت ملی، روز سه‌شنبه (۲۳جدی) با نشر خبرنامه‌یی گفته است که یک گروه چهارنفری داعش تلاش داشت راس ویلسن، کاردار سفارت امریکا در کابل و مقام‌های دولت را ترور کنند، از سوی نیروهای این ریاست در ولسوالی کامه ولایت ننگرهار بازداشت شدند.
در خبرنامه آمده است طراح اصلی و تسهیل‌کنندۀ این گروه، عبدالواحد و سه مظنون دیگر می‌خواستند شماری از مسوولان بلند پایۀ دولتی ترور کنند.
ریاست عمومی امنیت ملی کشور در این مورد معلومات بیشتر ارایه نکرده است.
سفارت ایالات متحده در کابل نیز تا اکنون در این خصوص اظهار نظر نکرده است.

به تلگرام راه مدنیت بپیوندید: https://t.me/madanyatdaily
این‌ در حالی‌ست که حمدالله محب، مشاور شورای امنیت ملی کشور در ننگرهار صحبت ‌می‌کرد، خطاب به جنگ‌جویان طالبان گفته بود که خود را قربانی اهداف رهبران‌شان نکنند و از جنگ دست بکشند.
همچنین وی تاکید داشت که جنگ‌جویان طالبان برای کسانی می‌جنگید که رهبران‌شان در شهرهای کویته، کراچی، اسلام‌آباد و پشاور در «فضای آرام زندگی» می‌کنند.
ترورهای هدفمند در این اواخر سبب ایجاد نگرانی در میان مردم شده است که گروه داعش مسوولیت برخی از این حملات را به عهده کرده است.
گروه داعش در اوایل سال ۲۰۱۴ میلادی در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار عرض اندام کرد و سپس به سایر مناطق فعالیت‌هایش را گسترش داد.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا