شورای امنیت ملی برای بررسی کشته‌شدن یک عضو شورای ولایتی غور هیات اعزام می‌کند

راه مدنیت: دفتر شورای امنیت ملی کشور اعلام کرد که یک هیات به منظور بررسی همه‌جانبه و روشن شدن ابعاد روی‌داد کشته ‌شدن عزت‌االله بیک، عضو شورای ولایتی غور و یک نیروی امنیت ملی، به این ولایت اعزام می‌شود.
در اعلامیۀ این دفتر آمده است که این هیات براساس حکم محمداشرف غنی، رییس‌جمهوری کشور تعیین شده‌است.
در ادامه این اعلامیه آمده است که رهبری این هیات را محمد حمید طهماسی، سر مفتش نظامی شورای امنیت ملی در امور سرقوماندانی اعلی قوای مسلح بر ‌عهده دارد.
شورای امنیت ملی از شهروندان ولایت غور خواسته که خون‌سردی‌شان را حفظ کرده و در بررسی این قضیه با هیات اعزامی همکاری کنند.
این در حالی‌ست که عزت‌الله بیک، عضو شورای ولایتی غور روز گذشته پنج‌شنبه (۲۵جدی) در درگیری با نیروهای امنیت ملی در شهر فیروزکوه، مرکز این ولایت کشته شد.
ریاست عمومی امنیت ملی کشور در خبرنامه‌‌یی گفته است که این عضو شورای ولایتی غور در درگیری با نیروهای قطعه ویژۀ امنیت ملی پس از آن کشته شده که اقدام به تیراندازی بر این نیروها کرده است.
طبق معلومات امنیت ملی، او در قضایای مختلف تروریستی از جمله ترورهای زنجیره‌یی و هدفمند، تجهیز و تمویل گروه طالبان، انتقال سلاح‌های پیشرفته‌ی نوع «بزبزک» به طالبان و آموزش ماین‌های مقناطیسی دخیل بوده است
همچنین در خبرنامه آمده است که عزت‌الله بیک به دلیل اختلافات ذات‌البینی، دستور ترور وکیل عبدالرحمان عطشان، معاون شورای ولایتی غور، وکیل رضازاده عضو شورای ولایتی غور و بسم‌الله ایماق، خبرنگار صدای غور را داده بود.