ناتو: حملات و قتل‌های هدفمند به سود هیچ‌کسی نیست

راه مدنیت: ستیفانو پونته کوروو، نماینده ملکی ناتو در افغانستان اعلام کرد که در مورد قتل‌های هدفمند با حمدالله محب، مشاور امنیت ملی کشور گفتگو کرده است. او افزوده که این حمله‌ها به سود هیچ‌کسی نیست.
آقای کوروو در توییترش با اشاره به این گفتگو نوشته است که در آن روی وضعیت کشور و به‌ویژه حمله‌ها و قتل‌های هدفمند اخیر صحبت شده است.
همچنین وی، روی تعهد ناتو برای حمایت از تلاش‌های مداوم برای پایان جنگ در کشور تاکید کرده است.
با شروع گفتگوهای صلح، خشونت‌ و قتل‌های هدفمند در کشور افزایش یافته است که در این اواخر چندین تن از خبرنگاران، فعالان مدنی و سیاسی کشته شده‌اند.
از سویی هم، نی یا حمایت‌کنندۀ رسانه‌های افغانستان در تازه‌ترین گزارش گفته است که میزان خشونت در برابر خبرنگاران در سال ۲۰۲۰ میلادی نسبت به سال گذشته، ده درصد افزایش داشته است.
براساس معلومات این نهاد در ۲۰۲۰ میلادی ۱۱ خبرنگار و کارمند رسانه‌ها کشته شدند.
در عین حال، طارق آرین، سخنگوی وزارت امور داخله کشور می‌گوید که برای جلوگیری از حمله‌های هدفمند یک سلسله اقدامات در هماهنگی با ارگان‌های دیگر امنیتی روی دست گرفته است.

به تلگرام راه مدنیت بپیوندید: https://t.me/madanyatdaily
وی تاکید داشت: «مرکز تامین امنیت ، ارتباطات و هماهنگی این وزارت با یک رویکرد جدید، اقدامات اساسی و همه‌جانبه را برای تشخیص و ثبت تهدید‌های امنیتی علیه خبرنگاران روی دست گرفته و این مرکز جهت ثبت قضیه‌های امنیتی خبرنگاران، یک شماره فعال اختصاص داده تا خبرنگاران و فعالان رسانه‌یی، مشکلات امنیتی‌شان را شریک سازند.»
آقای آرین تصریح کرد که وزارت امور داخله اطمینان می‌دهد، همانند که در گذشته به قضیه‌های خشونت علیه خبرنگاران رسیدگی کرده، به قضیه‌های تازۀ خشونت و تهدید علیه خبرنگاران در هماهنگی با سایر نهادهای مربوطه رسیدگی جدی و همه جانبه می‌کند.
همچنین ریاست عمومی امنیت ملی کشور با نشر اعلامیه‌یی از کشته شدن عامل قتل عبدالرحمان عطشان، معاون شورای ولایتی غور و بسم‌الله عادل ایماق، خبرنگار در این ولایت خبر داد.
در اعلامیه، عزت‌الله بیگ یک تن از اعضای شورای ولایتی غور عامل قتل این دو تن خوانده شده است.