شمار فوتی‌های ناشی از کرونا به دوهزار و ۳۲۸تن رسید

راه مدنیت: وزارت صحت عامه کشور اعلام کرد که در ۲۴ساعت گذشته، ۱۴بیمار کویید۱۹ فوت شدند و شمار کل قربانیان این بیماری در کشور به دوهزار و ۳۲۸تن رسیده است.
این وزارت امروز جمعه (۲۶جدی) با نشر خبرنامه‌یی گفت که در طی شبانه‌روز گذشته یک هزار و ۸۰۲ مورد مشکوک به ویروس کرونا در لابراتورهای وزارت صحت عامه آزمایش شد که نتیجۀ آزمایش ۵۷تن، مثبت تشخیص شده است.
در ادامه این خبرنامه آمده که طبق آمارها، با ثبت ۵۷موارد جدید کویید۱۹، شمار کل مبتلایان در کشور از زمان شیوع تا کنون به ۵۳هزار ۸۳۱نفر افزایش یافته‌ است.
وزارت صحت عامه می‌گوید که در شبانه‌روز گذشته ۲۹۵بیمار کرونایی نیز بهبود یافته‌اند که شمار مجموعی بهبودیافته‌های ویروس کرونا در کشور به ۴۵هزار و ۱۰۵نفر می‌رسد.

به تلگرام راه مدنیت بپیوندید: https://t.me/madanyatdaily
طبق معلومات این وزارت، در حال حاضر شش‌هزار و ۴۰۲مورد فعال مبتلا به ویروس کرونا در سراسر کشور وجود دارد.
وزارت صحت عامه گفته که از ابتدای شیوع این بیماری، تاهنوز ۲۲۱هزار و ۶۶۳ تست کویید۱۹ در سراسر کشور انجام داده‌ است.
این در حالی‌ست که این وزارت هفته گذشته اعلام کرده بود که تا شش ماه آینده، نخستین محموله واکسین کرونا به حمایت مالی بانک جهانی و بانک آسیایی وارد کشور می‌شود.
قبل از این نیز وزارت صحت عامه گفته بود که تا دو سال آینده ۴۰درصد مردم، واکسین کرونا دریافت خواهند کرد. همچنان چندی پیش، شرکت داروسازی امریکایی فایزر، اعلام کرده بود که نتیجۀ آزمایش بالینی واکسین آنها، ۹۵درصد موثر بوده.
به دنبال این گفته‌های شرکت داروسازی فایرز، روند تطبیق واکسین کرونای این شرکت در امریکا، بریتانیا، اتحادیۀ اروپا، عربستان سعودی و چندین کشور دیگر نیز آغاز شده است.