خبر

زعفران کشور مقام نخست انستیتوت بین‌المللی ذایقه اتحادیۀ اروپا را کسب کرد

راه مدنیت: فواد احمدی، سخنگوی وزارت صنعت و تجارت کشور اعلام کرد که زعفران افغانستان مقام نخست انستیتوت بین‌المللی ذایقه اتحادیۀ اروپا را کسب کرد.

آقای احمدی امروز شنبه (۲۷جدی) گفت که زعفران کشور جایزه نخست (سه ستاره طلایی) انستیتوت بین‌المللی ذایقه اتحادیه اروپا را در سال ۲۰۲۱ میلادی کسب کرده و این جایزه به نمایندگی از افغانستان به شرکت زراعتی کیهان زعفران تعلق گرفته است.

براساس معلومات وزارت صنعت و تجارت کشور، انستیوت بین‌المللی ذایقه اتحادیه اروپا در شهر بروکسل کشور بلژک مستقر است و یک نهاد بین‌المللی معتبر در عرصه تعیین ذایقه و کیفیت محصولات غذایی در عرصه جهانی می‌باشد.

وی تاکید داشت که جایزه سه ستاره طلایی این نهاد از اعتبار جهانی برخوردار است.

به تلگرام راه مدنیت بپیوندید: https://t.me/madanyatdaily
سخنگوی وزارت صنعت و تجارت تصریح کرد که جایزه سه ستاره طلایی این نهاد بین‌المللی در سال ۲۰۲۱ میلادی به زعفران افغانستان بنابر کیفیت عالی طبیعی به شرکت زراعتی کیهان زعفران تعلق گرفته است.

او می‌افزاید که شرکت زراعتی کیهان زعفران با کسب جایزه سه ستاره طلایی پس از این قادر خواهد بود، نشان این نهاد را بر روی محصولات زعفرانی خود استفاده و در سطح جهانی از آن استفاده کند.

انستیتوت بین‌المللی آزمایش ذایقه در سال ۲۰۰۳ در شهر بروکسل تاسیس شده است و از آن زمان تاکنون همه ساله ذایقه صدها نوع مواد غذایی را مورد آزمایش می‌دهد. به گفتۀ او، هیات داوری این انستیتوت مستقل بوده که متشکل از انجمن‌های متخصصان اتحادیه اروپا می‌باشند.

او کسب جایزه از سوی شرکت زراعتی کیهان زعفران را موفقیتی بزرگ عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد که این دست‌آورد سبب رشد و افزایش صادرات زعفران کشور گردد.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا