محب: مبازره نیروهای امنیتی در برار دشمنان برحق است

راه مدنیت: حمدالله محب، مشاور امنیت ملی در دیدار با سربازان قول اردوی ۲۰۹ شاهین گفته که مبارزه نیروهای امنیتی در برابر دشمنان افغانستان بر حق است، زیرا آن‌ها برای آزادی، حفظ جان و مال مردم مبارزه می‌کنند.

آقای محب در جریان سفرش به شمال کشور با نیروهای امنیتی دیدار و تاکید داشت که جنگ طالبان در برابر نظام، توسط علمای جهان اسلام نامشروع و حرام خوانده شده است.

او خطاب به نیروهای امنیتی کشور گفت: « رشادت و قهرمانی‌های شما برای حفظ نظام، تمامیت ارضی و مردم قابل قدر بوده و تک تک از افغان‌ها بر شماها می‌بالند.»

این در حالی‌ست که پیش از این عالمان دینی در برخی کشورها، جنگ جاری در کشور را نامشروع خوانده و بر ختم جنگ و آتش‌بس تاکید کرده بودند.

مشاور امنیت ملی روزگذشته برای بررسی وضعیت امنیتی ولایات شمال به بلخ رفته و با والی‌های زون شمال کشور در مورد وضعیت امنیتی بحت و به هدف تقویت و تعبیه نیروهای امنیتی و دفاعی کشور هدایت‌های لازم را داده است.

در عین حال امروز یک‌شنبه (۲۸جدی) دفتر شورای امنیت ملی با نشر خبرنامه‌یی اعلام کرده که آقای محب در راس یک هیات بلندپایه دولتی به هلمند سفر کرده است.

در ادامه خبرنامه آمده است که قرار است مشاور شورای امنیت در این سفر با والیان و مسوولان نظامی ولایت‌های هلمند، قندهار، زابل، ارزگان، دایکندی و نیمروز دیدار نموده و وضعیت عمومی امنیتی ولایات مذکور را مورد بررسی قرار دهد.

طبق معلومات دفتر شواری امنیت ملی، آقای محب در کنار استماع گزارش‌های امنیتی قول اردوهای ۲۱۵ میوند و ۲۰۵اتل با نیروهای امنیتی و دفاعی دیدار و مشکلات و پیشنهادات آنها را نیز خواهد شنید.

با این حال، حدود ده روز قبل دور دوم مذاکرات صلح بین هیات دولت و گروه طالبان در دوحه، پایتخت قطر آغاز شده است.