خبر

عبدالله: خشونت‌ها به‌صورت غیرقابل قبول بلند است

راه مدنیت: عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحۀ ملی گفت که حال حاضر سطح خشونت‌ها در کشور به‌صورت «غیرقابل‌قبول» بلند است.

آقای عبدالله که امروز شنبه  (۴دلو) در افتتاح کمیسیون جوانان شورای عالی مصالحۀ ملی تاکید کرد که زمانی‌که می‌خواهیم به صلح برسیم، خشونت‌ها به‌شکل کامل کاهش یافته و آتش‌بس برسیم.

وی در این مراسم علاوه کرد که مردم توقع داشتند تا دولت و گروه طالبان در ابتدای مذاکرات روی کاهش خشونت‌ها به توافق برسند، اما به‌دلیل اصرار گروه طالبان بر ادامۀ جنگ، تاکنون این موافقت صورت نگرفته است.

او می‌گوید که کاهش خشونت‌ و تامین آتش‌بس باعث می‌شود تا مردم از آینده و سرنوشت‌شان اطمینان حاصل نموده و از روند مذاکرات صلح نیز حمایت کنند.

رییس شورای عالی مصالحۀ ملی در این برنامه افزود که تلاش‌ها برای توافق کاهش خشونت‌ها و برقراری آتش‌بس با گروه طالبان جریان دارد، دامنه خشونت از سوی این گروه توسعه یافته و ترورهای هدفمند ادامه دارد.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که دور دوم مذاکرات صلح میان دولت و گروه طالبان  در تاریخ (۱۷جدی) آغاز شد، اما گفته می‌شود این مذاکرات هیچ پیشرفتی نداشته است

در دور نخست این مذاکرات که حدود سه ماه زمان گرفت، هیات‌های مذاکره‌کنندۀ دولت و گروه طالبان روی طرزالعمل مذاکرات به توافق رسیدند.

مردم انتظار داشتند که با شروع دور دوم مذاکرات صلح سطح خشونت‌ها کاهش یابد، اما برعکس خشونت‎‌ها به‌صورت بی‌سابقۀ افزایش یافته است. افزایش خشونت‌ها باعث نگرانی مردم، فعالان جامعه مدنی، رسانه‌یی و سیاسی کشور گردیده‌اند.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا