خبر

ابتلای ۷۷تن به ویروس کویید۱۹در شبانه‌روز گذشته

راه مدنیت: وزارت صحت عامۀ کشور می‌گوید که در ۲۴ساعت گذشته ۱۵۹۳ نمونۀ مشکوک به ویروس کرونا را آزمایش کرده که نتایج آزمایش ۷۷نمونۀ آن مثبت گزارش شده است.

وزارت صحت امروز یک‌شنبه (۵دلو) با نشر خبرنامه‌یی گفته است که این موارد مثبت کرونا در ولایت‌های کابل، هرات، قندهار، ننگرهار، تخار، پکتیا، بغلان، بدخشان، هلمند، لغمان، کنر، فاریاب، جوزجان، ارزگان و نورستان به ثبت رسیده است.

در ادامه خبرنامه آمده که با ثبت ۷۷نمونۀ مثبت به کرونا، شمار مجموعی مبتلایان به ویروس کویید۱۹ در کشور از زمان شیوع تا کنون به ۵۴هزار و ۶۷۳تن رسیده است.

همچنین براساس معلومات وزارت صحت عامه، طی شبانه‌روز گذشته هشت مورد مرگ ناشی از ویروس کرونا در سراسر کشور به ثبت رسیده است.

طبق معلومات خبرنامه، این تعداد افراد در ولایت‌های کابل، هرات، ننگرهار، غور و فاریاب به دلیل ابتلا به کوید۱۹جان باخته‌اند.

وزارت صحت کشور افزود که شمار مجموعی قربانیان ناشی از مریضی ویروس کرونا در کشور تا اکنون به دو‌هزار و ۳۸۶نفر افزایش یافته است.

همچنان، در یک شبانه‌روز گذشته ۳۵۵مریض کویید۱۹ در ولایت‌های کابل، هرات، قندهار، ننگرهار، تخار، پکتیا، قندوز، بدخشان، هلمند، لغمان و غور بهبود یافته‌اند.

به گفتۀ وزارت صحت، شمار بهبودیافتگان ویروس کرونا در کشور به ۴۷هزار و ۲۹۸نفر افزایش یافته است.

این وزارت می‌افزاید که در حال حاضر چهارهزار و ۹۸۹تن بیمار کرونایی در کشور حضور دارند. براساس معلومات وزارت صحت عامه کشور، از آغاز تاکنون ۲۳۸هزار و ۷۷۸نمونۀ مشکوک به ویروس کویید۱۹را بررسی کرده است.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا