محب: خانواده‌های طالبان در کشورهای دیگر گروگان هستند

راه مدنیت: حمدالله محب، مشاور شورای امنیت ملی کشور می‌گوید گروه طالبان مستقل نبوده و توسط کشورهای دیگر کنترول می‌شوند. همچنان اعضای خانواده‌های این گروه در کشورهای دیگر گروگان هستند.

آقای محب امروز یک‌شنبه (۵دلو) در نشست امنیتی که در قول اردوی هوایی کشور برگزار گردیده، گفت که حکومت برای تامین صلح با طالبان تمام توان و تلاش‌های خود را به کار برده و گام‌های استوار نیز در این راستا برداشته است، اما طالبان هیچ‌گونه اراده و اقدام لازم برای صلح از خود نشان نداده‌اند.

وی تاکید داشت که گروه طالبان، نه تنها دست از خشونت و افغان‌کشی برنداشته‌اند؛ بل به‌منظور اخاذی و مردم‌آزاری دست به چور و چپاول در مسیر شاهراه‌ها می‌زنند.

او می‌افزاید که طالبان شماری زیادی از هم‌وطنان ما را که برای مردم و خاک خود صدای حق‌طلبانه بلند کردند، به شهادت رسانیدند و همچنان دارایی عامه و تاسیسات ملی را تخریب نمودند.

مشاور شورای امنیت ملی در تاکید کرد: «ما و نیروهای امنیتی ما در برابر آن‌ها آماد‌گی کامل داریم و از خاک و مردم خویش با قاطعیت حفاظت می‌نمایم.»

آقای محب ضمن تاکید به اصلاحات در صفوف قوت‌های قطعات خاص در مورد وضعیت عمومی امنیتی نیز یک سلسله توصیه‌های لازم را ارایه نموده بیان داشت که نیروهای قهرمان افغان در یک جنگ مقدس با روحیه بلند در دفاع از خاک و مردم خویش قرار دارند.

اکثریت خانواده‌های گروه طالبان به شمول اعضای رهبری این گروه در بیرون از کشور زندگی می‌کنند. چندی پیش رییس عمومی امنیت ملی گفته بود که این گروه در پی آن است تا شورای رهبری‌شان به داخل افغانستان منتقل کنند.