خبر

شمار مریضان کویید۱۹ در کشور از مرز ۵۵هزار نفر گذشت

راه مدنیت: وزارت صحت عامۀ کشور اعلام کرد در ۲۴ساعت گذشته یک‌هزار و ۷۹۰نمونۀ مشکوک به ویروس کرونا در لابراتوارهای کشور آزمایش گردیده که نتایج ۶۹مورد آن مثبت تشخیص شده است.

این وزارت امروز جمعه (۱۰دلو) با نشر خبرنامه‌یی گفته که با تشخیص ۶۹مورد جدید، شمار مجموع مبتلایان به کرونا در کشور به ۵۵هزار و هشت تن رسیده است.

در ادامه خبرنامه آمده که موارد موارد مثبت کرونا در ولایت‌های کابل، هرات، قندهار، بلخ، ننگرهار، پکتیا، بغلان، قندوز، میدان‌وردک، بدخشان، کاپیسا، لغمان، خوست، ارزگان و سرپل به ثبت رسیده است.

با ثبت این رویدادها، شمار مجموع مریضان به کویید۱۹ در سراسر کشور از نخستین روز شیوع این ویروس تاکنون به ۵۵هزار و هشت نفر رسیده است.

همچنین این وزارت گفته که در شبانه‌روز گذشته یک مورد مرگ ناشی از ویروس کرونا در کابل ثبت شده است.

طبق معلومات وزارت صحت عامه کشور شمار مجموع فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا در سراسر کشور دو‌هزار و ۴۰۰ نفر رسیده‌اند.

بر اساس گفته‌های خبرنامه، در بیست‌وچهار ساعت گذشته ۲۳مریض ویروس کرونا در ولایت‌های کابل، قندهار، بلخ، پکتیا و بدخشنان بهبود یافته‌اند.

در ادامه آمده که شمار مجموعی بهبودیافتگان در سراسر کشور به ۴۷هزار و ۶۰۶تن رسیده است.

وزارت صحت تاکید کرد که در حال حاضر، پنج‌هزار و دو بیمار کرونایی در کشور وجود دارند. این وزارت از آغاز تاکنون ۲۴۸هزار و ۱۱۲نمونۀ مشکوک به کرونا را بررسی کرده است.

هرچند آمار رسمی شمار مبتلایان به کرونا را در کشور بیش از ۵۵هزار تن را نشان می‌دهد، اما سروی که در جریان شیوع موج اول ویروس کرونا از سوی وزارت صحت عامه انجام شده بود، نشان دهنده ابتلای حدود ۱۰میلیون نفر به ویروس کرونا بود.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا