خبر

سفارت بریتانیا: خشونت‌ هدفمند با روحیه گفتگوهای صلح مخالف است

راه مدنیت: سفارت بریتانیا در کابل حمله بر رییس دفتر وزارت دولت در امور صلح را محکوم کرد و افزود که کارزار خشونت هدفمند مستقیما با روحیه گفتگوهای صلح مخالف و بی‌احترامی آشکار به زندگی را نشان می‌دهد.

در عین حال، روس ویلسون، شارژدافیر سفارت امریکا در کابل در واکنش به حمله بر موتر خشنود نبی‌زاده، رییس دفتر وزارت دولت در امور صلح در توییترش نوشته که یک روز پس از بیانیه سفارت‌های غربی در مورد خشم از ترور، آدم‌ربایی و تخریب در افغانستان، ما از خواندن خبر حمله بر آقای نبی‌زاده، مبهوت هستیم.

آقای ویلسون امروز دوشبنه (۱۳دلو) گفت که به نظر می‌رسد پاسخی تکان‌دهنده به بیانیه اعلام شده ما است که باید این‌طور خشونت و تخریب پایان یابد.

او در ادامه تاکید کرد که این خشونت‌ها باید متوقف شود و همه کسانی که خواهان صلح هستند باید آن را محکوم کنند.

از سویی هم، عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحۀ  ملی در واکنش این حمله گفته که افزایش ترورهای هدفمند، نشانه‌گرفتن غیرنظامیان، فعالان رسانه‌یی و اعضای جامعۀ مدنی، هیچ گروهی را به هدف نخواهد رسانید.

او می‌افزاید که حلمه بر غیر نظامیان و به‌ویژه آن‌هایی‌ که در راستای تامین صلح و ختم خشونت و جنگ کار می‌کنند، توجیه‌ناپذیر و جنایت نابخشودنی است.

در همین حال وزارت دولت در امور صلح نیز گفته که این حمله، حمله بر روند صلح افغانستان، اعضای کلیدی ساختارهای صلح و فعالین این عرصه می‌باشد که زندگی‌شان را وقف روند صلح نموده‌اند.

این در حالی‌ست صبح امروز موتر خشنود نبی‌زاده، رییس دفتر وزیر دولت در امور صلح در کابل هدف انفجار ماین قرار گرفت، اما او از این حادثه جان سالم به در برد.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا