خبر

بیماری کرونا؛ سه‌تن در شبانه‌روز گذشته در کشور جان داده‌اند

راه مدنیت: وزارت صحت عامۀ کشور می‌گوید که در ۲۴ساعت گذشته یک‌هزار و ۳۰۱نمونۀ مشکوک به کویید۱۹ در لابراتورهای کشور آزمایش گردیده که نتایج تست ۲۸نمونۀ آن مثبت گزارش شده است.
وزارت صحت عامه امروز جمعه (۲۴دلو) با نشر خبرنامه‌یی گفته که این تعداد موارد مثبت کرونا در ولایت‌های کابل، هرات، قندهار، بلخ، ننگرهار، میدان‌وردک، کاپیسا، هلمند و ارزگان به ثبت رسیده است.
در ادامه خبرنامه آمده که با ثبت این رویدادها، شمار کلی مبتلایان به کویید۱۹ در کشور از زمان شیوع این ویروس تاکنون به ۵۵هزار و ۴۷۳نفر افزایش یافته است.
طبق معلومات معلومات وزارت صحت عامه، در شبانه‌روز گذشته سه مورد مرگ ناشی از کرونا در ولایت هرات نیز به‌ثبت رسیده است.
براساس آمارهای وزارت صحت، با ثبت این سه تن، شمار مجموعی قربانیان ناشی از ویروس کرونا در کشور تا اکنون به دو‌هزار و ۴۲۷نفر رسیده است.
همچنین در یک ۲۴ساعت گذشته ۱۱۱مریض کویید۱۹ در ولایت‌های کابل، هرات، قندهار و هلمند بهبود یافته‌اند. به این ترتیب، شمار بهبودیافتگان ویروس کرونا در کشور به ۴۸هزار و ۳۹۰نفر افزایش یافته است.
در عین حال، وزارت صحت عامه از آغاز تاکنون ۲۷۲هزار و ۲۵۶نمونه مشکوک به کرونا را آزمایش کرده است.
با این حال، وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت گفته که مرحله‌ نخست تطبیق واکسین کرونا را به‌زودی آغاز می‌کند و در این مرحله قرار است ۵۰۰هزار دوز واکسین ضد کرونا تطبیق شود.
سرپرست وزارت صحت عامه تصریح کرد که کارمندان صحی، معارف، نیروهای امنیتی و دفاعی و کارمندان رسانه‌ها، اولین گروه‌های دریافت‌کننده واکسین کرونا خواهند بود.
آقای مجروح درباره موضوع عدم تایید واکسین هندی و تردید نسبت به کیفیت آن گفت: این واکسین از سوی سازمان بهداشت جهانی (WHO) تایید شده است و زمانی که جواز آن به‌دست ما برسد، تطبیق آن آغاز خواهد شد.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا