خبر

آزادسازی ساحات غصب شدۀ هشت میلیاردی

راه مدنیت: داوود سلطان‌زوی، شهردار کابل می‌گوید که در بخش تطبیق برنامۀ میثاق امنیتی در شهر کابل به ‌ارزش هشت‌میلیارد افغانی ساحات غصب شده شامل زمین سفید، گلدان‌ها، ساحۀ سبز، پارکینگ و ده‌ها مورد دیگر آزاد شده است.

آقای سلطان‌زوی امروز دوشنبه (۲۷دلو) در نشست حساب‌دهی دولت به ملت  گفت که در سال مالی۱۳۹۹خورشیدی، شهرداری کابل هشت‌هزار و ۳۳۳غرفۀ غیر قانونی که در ساحات سبز و ملکیت‌های عامه در نقاط مختلف شهر کابل قرار داشت، تخریب و برداشته شده و حدود ۵۵هزار مترمربع زمین سفید، ۱۷۳هزار متر مربع گل‌دان و ساحه سبز، ۱۸هزار متر مربع پارکینگ و ده‌ها مورد دیگر از غصب که به‌شکل مجموعی یک میلیون و ۵۰۰ هزار متر مربع زمین را شامل می‌شود، آزاد شده است.

وی همچنان در این برنامه تصریح کرد که ۱۰۰کیلومتر جاده عمومی و کوچه به‌‌روی ترافیک و شهروندان بازگشایی شده و نیز ۲۷۶کیلومتر پیاده‌رو از موجودیت موانع پاک‌سازی شده است.

شهردار کابل می‌افزاید که ۱۲هزار و ۳۲۵مورد پیش‌ برآمد‌گی دکان‌ها، نانوایی‌ها و قصابی‌ها در جاده‌های اصلی و فرعی برداشته شده و نیز ۱۶۴ساختمان بدون مجوز و۱۶۴ساختمان غیرمعیاری شناسایی و ۱۲۴ساختمان متخلف در سطح شهر به صورت کلی و قسمی تخریب شده‌اند.

او افزود که در بخش حل مشکلات و معضلات استملاکی، جهت تطبیق پروژه‌های انکشافی که از سال‌های قبل حل نگردیده بود، اقدامات لازم صورت گرفته است.

طبق گفته‌های آقای سلطان‌زوی، طراحی دهلیزهای شهری، شامل پلان‌گذاری و طراحی دهلیز شهری کابل- لوگر، سه بعدی سازی طرح دهلیز ناحیۀ شهید مسعود و دهمزنگ- دارالامان، پلان‌گذاری و طراحی دهلیز شهری سرک کابل- جلال آباد، پلان‌گذاری و طراحی دهلیز ناحیوی عرفانی، دهلیز اجتماعی سلطان محمود غزنوی(چهاراهی میدان هوایی- چهاراهی سرای شمالی)، دهلیز ناحیۀ سالنگ وات (از چهاراهی سرای شمالی- ده افغانان)، دهلیز ناحیوی قرغه (چهاراهی کارته مامورین الی چوک کوته سنگی)، دهلیز ناحیۀ چهل‌ستون(باغ بابر الی باغ چهل‌ستون)، دهلیز ناحیۀ سیلو (چهاراهی کارته مامورین الی کوته سنگی) و دهلیز اقتصادی ننگرهار(چهاراهی عبدالحق الی پلچرخی) از دیگر دست‌آوردهای شاروالی کابل در سال۱۳۹۹ است.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا