خبر

اشتراک ۲۸شرکت افغان در نمایشگاه بین‌المللی گل‌فود

راه مدنیت: حبیب‌الله حبیبی، رییس انکشاف و ستکور خصوصی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری کشور اعلام کرد که نمایشگاه بین‌المللی گل‌فود ۲۰۲۱ که در مرکز تجارت جهانی شهر دبی، امارت متحدۀ عربی برگزار شد، در این نمایشگاه ۲۸شرکت تولیدی، پروسس و تجارت از افغانستان نیز اشتراک کرده‌اند.

آقای حبیبی امروز یک‌شنبه (۳حوت) گفت که بر علاوه کمپنی‌های ۸۵کشور جهان، ۲۸کمپنی کشور نیز اشتراک کرده که این نمایشگاه فرصت استثنایی و مهم برای تاجران افغان جهت معرفی محصولات زراعتی و مال‌داری‌شان برای جهان می‌باشد..

او علاوه کرد که تاجران افغان به کمک ادارۀ انکشاف بین‌المللی ایالات متحدۀ امریکا (USAID) و هماهنگی وزارت زراعت در این نمایشگاه اشتراک و محصولات‌شان را به نمایش گذاشتند.

وی در ادامه می‌افزاید که این محصولات شامل زعفران، میوۀ خشک، گیاهان طبی، عسل و میوه‌جات پروسس شده و ده‌ها نوع محصول دیگر بوده‌اند.

نمایشگاه بین‌المللی گل‌فود یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌ها در بخش غذا در سطح جهان است که تاجران بیش از ۸۵کشور دنیا با محصولات‌شان در آن اشتراک می‌کنند.

براساس گفته‌های آقای حبیبی، قرار است امسال نیز مانند سال‌های قبل، ده‌ها هزار نفر بازدیدکننده و تاجر از این نمایشگاه دیدن کنند.

رییس انکشاف و ستکور خصوصی وزارت زراعت علاوه کرد که در نمایشگاه سال گذشته از محصولات تاجران افغان استقبال شده و به‌ارزش بیش از ۱۰۰میلیون دالر قرارداد ناشی از عقد قراردادهای فروش محصولات زراعتی و مال‌داری تاجران به‌دست آوردند.

همچنین او بیان کرد که امسال نیز در پی تلاش مشترک وزارت زراعت آبیاری و مالداری و ادارۀ انکشاف بین‌المللی امریکا «USAID»  زمینۀ اشتراک تاجران افغان را با وجود محدودیت‌های ویروس کرونا در این نمایشگاه مساعد کرده است. وی می‌گوید که توقع می‌رود که تاجران افغان قراردادهای خوبی را در بخش فروش محصولات‌شان به‌دست بیاورند.

قابل ذکر است که نمایشگاه بین‌المللی گل‌فود ۲۰۲۱، برای چهار روز از ۲۱ تا ۲۵فبروری سال جاری میلادی در مرکز تجارتی شهر دوبی برگزار شده است.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا