دسته‌بندی نشده

بازداشت به اتهام فساد؛ این بار در وزارت معارف

راه مدنیت: لوی سارنوالی می‌گوید که رییس تهیه و تدارکات وزارت معارف و رییس شرکت «وارث سیر» پس از یک سلسله تحقیقات به اتهام فساد اداری بازداشت شده‌اند.

این اداره امروز دوشنبه (۴حوت) با نشر اعلامیه‌یی گفت که این افراد پس از یک سلسله تحقیقات از سوی سارنوالی اختصاصی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری بازداشت شده‌ و پروندۀ آنان تحت بررسی قرار دارد.

لوی سارنوالی گفت: «رییس تهیه و تدارکات وزارت معارف در تبانی و سازش با شرکت وارث سیر، یک پایه جنراتور مستعمل را که به‌گونۀ قاچاق وارد کشور شده بود، ۱۲میلیون افغانی خریداری کرده‌ و به دولت خساره وارد نموده‌است.»

لوی سارنوالی تاکید داشته که در مبارزه با فساد اداری متعهد بوده و تمام قضایا را بی‌طرفانه و مستقلانه، با استناد بر مدارک و شواهد و بربنیاد قوانین نافذ کشور مورد تحقیق و بررسی قرار می‌دهد.

در ادامۀ اعلامیه آمده که عاملان قضایای فساد اداری از سوی لوی سارنوالی کشور مورد پیگرد قانونی قرار گرفته و یافته‌ها و نتایج تحقیقات در چارچوب قوانین با رسانه‌ها و مردم شریک می‌شود.

چند روز پیش ۱۴کارمند وزارت شهرسازی و اراضی نیز به اتهام فساد اداری بازداشت شدند. پیش‌تر هم لوی سارنوالی کشور  از بازداشت سه کارمند وزارت صحت عامه به‌اتهام دریافت ۸۰هزار دالر امریکایی خبر داده بود.

نوشته‌های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا