گزارش

اشتراک تیم‌های ترانۀ دختران بالای ۱۲سال در مجالس عمومی ممنوع شد

راه مدنیت: ریاست معارف شهر کابل به تمامی مکاتب دولتی و خصوصی دستور داده که از اشتراک تیم‌های دخترانۀ بالای ۱۲سال در تمامی مجالس عمومی جلوگیری شود.
در مکتوبی از ریاست معارف شهر کابل که صبح امروز، چهارشنبه (۲۰حوت) توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود، تاکید شده که در صورت عدم پیروی از این مکتوب با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.
در این مکتوب آمده است: «حسب هدایت مقام محترم ریاست معارف شهر کابل، به تمام مکاتب دولتی، خصوصی و سواد حیاتی شهر کابل هدایت جدی داده می‌شود که از این پس تیم‌های ترانه شاگردان اناث را که سنین آن از ۱۲سال بالاتر باشد، جهت اجرا و خواندن ترانه‌های‌شان در هر نوع مجالس و برنامه‌های عمومی اجازۀ اشتراک داده نشود.
در این مکتوب همچنان قید شده که مجالسی‌ که اشتراک‌کنندگان آن صد فیصد زنان باشد، از این امر مستثنا می‌باشند.
طبق این مکتوب، ریاست معارف شهر کابل از مسوولان مکاتب دولتی و خصوصی خواسته که تلاش کنند تا تیم‌های ترانه‌شان پایین‌تر از ۱۲سال باشند.
صدور این مکتوب توسط ریاست معارف شهر کابل با واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی مواجه شده است. عطیه مهربان یکی از کاربران شبکه‌های اجتماعی در فیس‌بوک خود نوشته است: این مشکل مردان نیست، به جای چنین فرمانی «این مریض جنسی» باید از راس معارف شهر کابل برکنار شود.«من احساس امنیت نمی‌کنم، این آدم رییس معارفی باشد که خواهران من در آن درس می‌خوانند.»
این کاربر شبکۀ اجتماعی همچنان افزوده است: «ما با آمدن طالبان به‌خاطر همین موضوعات مخالفیم. اگر شما قبل از طالب برای ما امارت اسلامی می‌سازید، پس بهتر است طالب آن امارت را بسازد تا شما دزدان فریبکار.»
وزارت معارف افغانستان تاهنوز در مورد این دستور معارف شهر کابل، ابراز نظر نکرده است. با تماس‌های مکرر، خواستیم دیدگاه وزارت معارف را داشته باشیم اما سخنگوی این وزارت حاضر به پاسخ‌گویی نشد.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا