خبر

تغییرات جدید در رهبری سکتور امنیتی

راه مدنیت: دفتر شورای امنیت ملی کشور اعلام کرد که بر اساس فرمان تازۀ رییس‌جمهور غنی مسعود اندرابی، وزیر وزارت برکنار و حیات‌الله حیات به‌عنوان سرپرست وزارت داخله تعیین شد. همچنان محمدیاسین ضیا الی بهبود وضعیت صحی و برگشت اسدالله خالد به‌عنوان سرپرست وزارت دفاع ملی گماشته شد.

این دفتر امروز جمعه (۲۹حوت) با نشر اعلامیه‌یی گفت که حیات‌الله حیات بر اساس حکم رییس‌جمهور اشرف غنی به‌عنوان سرپرست وزارت امور داخله و محمدایوب سالنگی نیز به‌عنوان معاون اول این وزارت تعیین شده‌‌اند.

همچنین شورای امنیت ملی در اعلامیۀ جداگانه تصریح کرد که طبق حکم رییس‌جمهور غنی محمدیاسین ضیا به‌حیث سرپرست و لوی درستیز وزارت دفاع ملی گماشته شد.

در ادامه آمده که این آقای ضیا الی بهبود وضعیت صحی و برگشت اسدلله خالد، وزیر دفاع از امور آن وزارت وارسی می‌کند.

به نقل از اعلامیه، این تعیینات به هدف ایجاد اصلاحات لازم در رهبری سکتور امنیتی و صفوف نیروها، بهبود وضعیت امنیتی، محافظت از جان و مال مردم و اجرای بهتر برنامه خودکفایی الی سال ۲۰۲۴خورشیدی صورت گرفته است.

طبق اعلامیه، رهبری جدید وزارت داخله در گام نخست اقدامات سریعی را در خصوص بهبود وضعیت امنیتی، تطبیق قانون و مبارزه با جرایم انجام خواهند داد.

این تغییرات در حالی انجام می‌شود که سیاسیون از شدت گرفتن جنگ در بهار سال ۱۴۰۰هشدار می‌دهند.

محمد محقق، مشاور ریاست‌جمهوری در امور سیاسی و امنیتی گفت: طبق اطلاعاتی که از جبهات جنگ از شمال در اختیار دارد، همه فرماندهان طالبان برای آموزش و تمرینات نظامی در پاکستان فرستاده شده و برای آغاز جنگ در فصل بهار آمادگی می‌گیرند.

همچنین شبکۀ خبری ان‌بی‌سی در گزارشی به نقل از سه رهبر طالبان نوشته بود که رویکرد سیاست خارجی رییس‌جمهور جدید امریکا و عمل نکردن به توافق‌نامۀ صلح، طالبان را وادار کرده که به میدان‌های جنگ برگردند.

یک فرماندۀ ارشد طالبان در ولایت هلمند به این شبکه گفته بود که بسیاری از والی‌ها و فرماندهان محلی، برای شرکت در جلسات و گفتگوهای ویژه در مورد راهبرد و آینده‌، از رخصتی‌های زمستانی فراخوانده شده‌اند.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا