خبر

تجمع بیش از یک‌هزار نظامی برای سرکوب علی‌پور در بامیان

راه مدنیت: منابع امنیتی می گویند که بیش از یک‌هزار سرباز قطعه خاص کماندو، ارتش، پولیس از ولایت‌های مختلف در بامیان تجمع کردند تا عبدالغنی علی‌پور، فرمانده مسلح غیرمسوول در ولسوالی بهسود ولایت میدان وردک را سرکوب کنند.

این منبع امنیتی به رسانه‌ها گفته که حدود یک‌هزار و ۱۰۰نیروی امنیتی برای سرکوب عبدالغنی علی‌پور، فرمانده مقاومت مردمی در حالت آماده‌باش قرار دارند.

به گفتۀ منبع، این نیروها مجهز با هاموی‌های ضد گلوله و سلاح‌های سبک‌‌وسنگین‌ می‌باشند.

منبع تاکید کرد که نیروهای امنیتی منتظر دستور حمله بر علی‌پور و افرادش هستند.

در همین حال مهدی راسخ، نماینده میدان وردک در مجلس نمایندگان با تایید این خبر به روزنامه راه مدنیت گفت که یک قطار بزرگ از نیروهای امنیتی بامداد امروز وارد بامیان شده و قصد رفتن به طرف ولسوالی بهسود را دارند.

این نماینده مجلس اما در مورد  تعداد این نیروها در بامیان، اطلاعاتی ارایه نکرده است.

از سویی هم، فواد امان معاون، سخنگوی وزارت دفاع در توییترش نوشته: «بررسی‌های وزارت دفاع ملی و همچنان اسناد و‌ مدرک‌های به‌دست‌ آمده نشان می‌دهد که چرخ‌بال قوای هوایی توسط جنگ‌جویان وابسته به علی‌پور در ولسوالی بهسود هدف قرار داده شده است.»

آقای امان تصریح کرد که این وزارت، به هر قیمت از عاملان این روی‌داد انتقام خون کشته‌شد‌گان نیروهای امنیتی را می‌گیرد و عاملانش را به کیفر می‌رساند.

همچنین جنرال یاسین ضیا، سرپرست و لوی درستیز وزارت دفاع روز جمعه (۲۹حوت) در مراسم تشییع جنازۀ چهار تن از نیروهای قوای هوایی کشور گفت: کسانی که با نیروهای امنیتی کشور به درگیری می‌پردازند، به‌عنوان دشمن سرکوب خواهند شد.

او افزود: «کسانی که همسنگران‌مان و فرزندان صدیق افغانستان‌ را در ولسوالی بهسود میدان وردک به شهادت رسانیده‌اند، مورد بازپرس جدی قرار خواهند گرفت و این عمل شنیع بی‌جواب نخواهد ماند.»

این در حالی‌ست سه روز قبل یک هلیکوپتر ارتش در ولسوالی بهسود ولایت میدان وردک، سقوط کرد که در نتیجه ۹تن جان باختند.

قوماندان علی‌پور در مصاحبه با ایران انترنشنل، تایید کرد که این طیاره را افراد وی سقوط داده است.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا